ملت ایران: هنریک میختاریان، ستاره سابق باشگاه شاختار دونتسک در صحبت هایی اعلام کرد که وقتی تصمیم گرفته تا در بازار نقل و انتقالات تابستانی به بوروسیا دورتموند بپیوندد، باقلبش این تصمیم را گرفته.
این بازیکن ۲۴ ساله با قراردادی ۲۷.۵ میلیون یورویی با ثبت رکورد در بازار نقل وانتقالات باشگاه دورتموند به این تیم پیوست، این درحالی بود که تیم های دیگری از جمله لیورپول نیز به دنبال جذب او بودند ولی میختاریان اعلام کرد که دورتموند تنها تیم ایده آلی برای او بوده
میختاریان در صحبت هایی به خبرنگاران گفت: «من به ندای قلبم گوش دادم و امیدوارم که سران باشگاه هیچ وقت حتی از پرداخت یک سنت از پولی که برای جذب من پرداخت کردند، احساس حسرت نکنند. من آمده ام به دورتموند کمک کنم تا به اهدافش برسد.»
این درحالی است که این بازیکن ارمنستانی ترجیح داد تا او را با ماریو گوتزه، ستاره آلمانی و اسبق دورتموند که اخیرا به بایرن پیوسته و سران باشگاه، او را به عنوان جانشین گوتزه به خدمت گرفته اند، مقایسه نکنند و گفت: «ماریو گوتزه بازیکن خیلی خوبی است ولی درمقایسه با من، بازیکن متفاوتی است. من مورد استقبال خوبی از سوی افراد قرار گرفتم و همه به من کمک های زیادی کردند. همه مراقب من هستند و همین باعثخواهد شد تا من ساده تر با شرایط تیم تطبیق پیدا کنم.»
میختاریان اولین گلش با پیراهن دورتموند را در برد ۱-۳ زردپوشان مقابل بازل در دیداری دوستانه در روز ۴شنبه به ثمر رساند.