ملت ایران: چهار سال قبل بود که یکی از آهنگسازان و خواننده های بنام موسیقی کشور به خاطر علاقه فراوانش به پرسپولیس و البته طرح ویژه ای که در سر داشت اقدام به ساخت و تهیه سرود رسمی پرسپولیس کرد؛ کاری که تا قبل از آن نه توسط پرسپولیس که در هیچ باشگاهی داخل کشور انجام نشده بود.

ایده اولیه فوق العاده بود اما اجرای آن بسیار دشوار و طاقت فرسا بود اما داریوش خواجه نوری تمام فعالیت های موسیقیایی خود را تعطیل کرد تا طرحش را به نتیجه برساند. او در نظر داشت تا سرود پرسپولیس توسط اسطوره ها و بزرگان پرسپولیس خوانده شود تا محصول با گذشت سال های متمادی عتیقه تر و آنتیک تر به نظر بیاید.

در ابتدای راه به انجام رساندن این طرح فوئق العاده دشوار به نظر می رسید اما او در زمان مدیریت حبیب کاشانی(دوره اول) قراردادی با باشگاه به امضا رساند تا کار به صورت رسمی منتشر شده و محصول تولید شده رسما سرود باشگاه پرسپولیس باشد.

خواجه نوری و گروهش ای کشاندن حدود ۴۰ نفر از بزرگان پرسپولیس و ساخت و تنظیم سرود این باشگاه پرطرفدار بیش از سه سال تلاش کرد و محصول به همراه یک فیلم بلند از خاطرات جذاب بازیکنان سابق پرسپولیس و تمام بزرگان این باشگاه ساخته و آماده شد اما در حالی که همه منتظر انتشار این سرود و فیلم جذابی که قرار بود همراه آن به بازار بیاید، بودند این اتفاق نیفتاد.

سال گذشته ماه ها در گوشه ای از سایت رسمی پرسپولیس به هواداران این تیم وعده داده شده بود سرود پرسپولیس به زودی منتشر خواهد شد اما این «به زودی» هیچ گاه نیامد.

در حالی که سرود پرسپولیس چند باری از طریق تلویزیون و در ورزشگاه ها پخش شده و آماده انتشار است هیچ کس نمی داند چرا مسسولان باشگاه پرسپولیس دو قدم آخر برای به بازار آمدن آن را بر نمی دارند؟

در حالی که پرسپولیس در این زمینه پیشرو بوده و محصول نهایی می تواند یکی از کارهایی باشد که هیچ گاه قدیمی نخواهد شد مشخص نیست چرا رویانیان و معاون فرهنگی اش در این زمینه کوتاهی کرده اند تا بقیه باشگاه هایی که به تبعیت از پرسپولیس دنبال سرود رسمی رفتند از آنها جلو بزنند و دنبال انتشار سرود رسمی شان باشند؟

گفته می شود سرودی که با وسواس و دقت خاص و البته با حضور بزرگانی چون دایی، مهدوی کیا، محرمی، خوردبین، پروین و… ساخته، یک سال است آماده شده اما هیچ کس نمی داند چرا پشت درهای بسته اتاق معاونت فرهنگی پرسپولیس خاک می خورد؟

آیا پرسپولیس عادت به رها کردن کارهای بزرگ در نیمه راه دارد و نمی داند چه سودی از بابت فروش این سرود جالب و فیلم فوق العاده ای که کنار آن تولید شده خواهد برد یا کج سلیقگی ها و مشکلات کوچک باعثشده سرود پرسپولیس اندر خم یک کوچه تنگ و تاریک باشد؟

ظاهرا سرودی که پروسه ساختش همراه شده با حضور سه مدیرعامل در راس باشگاه پرسپولیس مسکوت مانده و دلیل روشنی برای منتشر نشدنش وجود ندارد اما از رویانیان که مدعی به انجام رساندن طرح های بزرگ و نو در پرسپولیس است انتظار می رود این پروژه طولانی را به سرانجام برساند تا هم به درآمدزایی باشگاهش کمک کند هم اینکه در این زمینه پیشرو بودنش را با یک کار بزرگ و قابل تحسین به رخ دیگر باشگاه ها و اهالی فوتبال بکشاند.