ملت ایران: چابی ارناندس و نوریا کنیرا که روز شنبه در مراسمی رسمی ازدواج خواهند کرد، در نظر دارند که هدایای نقدی ای که در جریان جشن ازدواجشان دریافت می کنند را برای ساخت بیمارستان جدید دیا در سنت ژوئن د دئو اهدا کنند.

طبق بیانیه منتشره از سوی مسئولان این بیمارستان، ساخت فاز اول این بیمارستان با هزینه ای بالغ بر ۳۰ هزار یورو آغاز شده است. بیمارستان جدید دیا، مرکزی برای درمان کودکانی با بیماریهای شدید است تا با مراجعه به این بیمارستان بدون نیاز به بستری ماندن، به درمان خواهند پرداخت.

این هدیه چابی و همسرش می تواند نقش پررنگی در افتتاح هرچه سریعتر این بیمارستان داشته باشد و باعثافزایش سرمایه این بیمارستان در تجهیز لوازم پزشکی مورد نیازش خواهد شد و طبق گزارش روزنامه ال موندو دپورتیوو، با این کمک تعداد تخت های این بیمارستان خصوصی از ۱۲ تخت به ۲۴ تخت افزایش خواهد یافت. بدین ترتیب کودکان بیمار بیشتری می توانند در کوتاهترین زمان ممکن درمانشان را آغاز کنند.

چابی با اهداف این مرکز آشنا است و همیشه علاقه زیادی به کمک به درمان کودکان بیمار داشته. او در ماه مارس گذشته با میکل، یکی از کودکانی که با بیماری سختی دست و پنجه نرم می کرد دیدار کرده و یک پیراهن امضا شده خودش را به او هدیه داده بود. چابی بعد از گلزنی در بازی مقابل پاری سن ژرمن در مرحله یک چهارم پایانی لیگ قهرمانان اروپای فصل گذشته هم با لمس سرش با دستش، این گل را به میکل و سایر کودکان بیمار هدیه کرده بود.

جشن ازدواج چابی و نوریا شنبه شب در بلانس منطقه خیرونا با حضور ۱۸۰ میهمان برگزار می شود. جشن ساعت ۱۸.۳۰ آغاز خواهد شد و میهمانان ویژه ای از جمله مسی ونامزدش و آندرس اینیستا وهمسرش دراین جشن شرکت خواهند کرد. البته پیکه و شکیرا، پویول و نامزدش و ایکر کاسیاس و نامزدش سارا کاربونرو پیش از این اعلام کردند که به دلیل آنکه درتعطیلات تابستانی هستند، نمی توانند دراین مراسم حضور یابند.

قرار است این زوج جوان برای مراسم ماه عسل به جزایر سیشل سفر کنند.