ملت ایران: لیونل مسی گفته بسیار وام دار رونالدینیو است.
برنده چهار دور توپ طلا در سال ۲۰۰۴ اولین بازی اش برای بارسلونا را انجام داد. یعنی یک سال پس از آن که این بازیکن برزیلی از پاری سن - ژرمن به بارسا آمده بود و داشت اسطوره باشگاه می شد.
مسی هرگز آن دوران را فراموش نمی کند: «همیشه گفته ام، از لحظه ای که وارد رختکن شدم، رونالدینیو و دیگر برزیلی ها یعنی دکو، سیلوینیو و تیاگو موتا از من استقبال کردند و به من بسیار کمک کردند. اما بیشتر از همه رونالدینیو کمک کرد. من از حضور در کنار او بسیار آموختم.
او کمک بزرگی بود. رفتن به رختکن چنین باشگاهی در آن سن و سال هرگز کار آسانی نیست و رونالدینیو همه چیز را آسان ساخت. خوش اقبال بودم که کنارش زندگی کردم و با او تجربیات مشترک بسیاری داشتم. می توانم بگویم او فردی بزرگ است و این از هر چیزی مهم تر است.»
رونالدینیو در پنج سال حضور در بارسلونا یک لیگ قهرمانان و دو لالیگا را فتح کرد. مسی می گوید این بازیکن ۳۳ساله بیشترین تاثیر را در موفقیت های آن دوران داشت: «رونالدینیو کار تغییر باشگاه را انجام داد. باشگاه دوران بدی را می گذراند اما با آمدن او همه چیز عوض شد.
در فصل اول چیزی نبردیم اما مردم دوستش داشتند. بعدتر قهرمانی ها آمد و همه آن مردم خوشحال شدند. به باور من بارسا باید همیشه بابت تمامی کارهایی که او کرده ممنون باشد.»