ملت ایرانک تا به اینجا هیچ چیز آسان نبوده، ولی اوضاع از این به بعدسخت تر و پیچیده تر نیز می شود. بحث، بحثانتقال تیاگو سیلوا به بارسلوناست؛ بعد از ماه ها مذاکره فشرده میان سران باشگاه بارسلونا و وکلای مدافع برزیلی، این طور به نظر می رسد که بارسایی ها با تیاگو سیلوا به توافق رسیده اند. البته این تنها گام اول است، اما برداشتن همین گام اول هم برای آبی اناری ها گام بسیار مهمی تلقی می شود، چون حالا آنها با توافق با سیلوا، می توانند روند مذاکرات رسمی با باشگا پاری سن ژرمن را آغاز کرده و پیشنهادی رسمی برای خرید تیاگو سیلوا را به پاریس ارسال کنند تا به دنبال راهی برای خرید دوستانه کاپیتان تیم ملی برزیل باشند.

سران باشگاه کاتالان و تیاگو سیلوا، بعد از مدتها مذاکره به توافقات نهایی دست یافتند. اولین توافق حاصل شده، امضای یک قرارداد ۵ساله بود و توافق دوم برسررقم دستمزد سیلوا بود؛ بدین ترتیب درصورت انتقال او به بارسلونا، سیلوا دومین دستمزد بالای باشگاه را دریافت کرده و همردیف بازیکنانی مثل چابی و اینیستا قرار خواهد گرفت تا بدین ترتیب، درمقایسه با دستمزد دریافتی اش درپی. اس. جی ضرر چندانی نکرده باشد.

طبق گزارش منتشره در روزنامه اسپورت کاتالونیا، علاوه برمدیران اجرایی باشگاه بارسلوناو مدیربرنامه های سیلوا، خود این مدافع برزیلی هم دراین مذاکرات نقش گسترده ای داشتند. دراین میان پائولو تونیه تو، مدیربرنامه های سیلوا هم انجام هرگونه مذاکره یا دیدار با سران بارسا را تکذیب می کند وخود سیلوا هم چشمک هایی مملو از ترس به بارسلونا می زند ودرتمام کنفرانس های خبری اش، از رویای پوشیدن پیراهن بارسا صحبت به میان می آورد.

اما سختترین کار دراین پروسه نفس گیر هنوز مانده و آن هم جلب رضایت پاری سن ژرمن است. حالا باید منتظر گشایش صفحه جدیدی در پرونده این انتقال بود ودراین مرحله خود تیاگو سیلوا باید نقش مهمی را بردوش بکشد. هیچ کسی نمیخواهد که روند این مذاکرات به جنگ تبدیل شود؛ جنگی که می تواند مبدل به جنگی کثیف شود و باتهدید وشکایت دنبال گردد. بلکه سیلوا می خواهد در کمال آرامش خواسته اش را به سران باشگاه فرانسوی اعلام کند.

او که آخرین روزهای تعطیلات تابستانی اش را پشت سرمی گذارد، به زودی به اردوی پاری سن ژرمن ملحق خواهد شد و درآنجاست که باید با لوران بلان، سرمربی فرانسوی تیمش و ناصر الخلیفی، رئیس باشگاه پاریسی دیدارکرده و خواسته قلبی اش را با آنها درجریان بگذارد و بگوید که رویایش آغاز چالش جدیدی در بارسلوناست. سران باشگاه کاتالان از سیلوا خواسته اند که با یک رفتار منطقی، درها را برای آغاز گفتگوها میان سران دو باشگاه باز کند.

درصورتی که همه چیز طبق برنامه پیش برود، سران باشگاه بارسلونا به سیلوا قول داده اند که او را ضایع نمی کنند و آماده اندتا پیشنهاد خوب و قابل قبولی را به باشگاه فرانسوی ارسال کرده تا بتوانند نظر مثبت آنها راجلب کنند. لازم به ذکر است که سال گذشته سران پاری سن ژرمن با پرداخت ۴۲ میلیون یورو این بازیکن برزیلی را به خدمت گرفتند و بعید است که حاضر باشند که علاوه بر از دست دادن یکی از ارزشمندترین مهره هایشان، ضرر مالی هم بکنند.