ملت ایران: محمد رویانیان درباره موضوع کریم انصاری‌فرد و باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: کریم انصاری‌فرد پسری دوست‌داشتنی و با غیرت و با تعصب است و در هر شرایطی یا در هر تیمی که باشد مثل پسرم علاقه‌ای معنوی به این جوان با ارزش و برومند دارم.

وی افزود: اخلاق کریم انصاری‌فرد همیشه من را جذب خودش کرده و به همین دلیل علاقه‌ای پدرانه به این بازیکن خوب و ملی‌پوش دارم. کریم انصاری‌فرد عزیز من است.

رویانیان ادامه داد: اما باید چند نکته درباره ایشان اعلام کنم، من خیلی ناراحتم که کار انصاری‌فرد و پرسپولیس به خبرهایی که امروز در رسانه‌ها اعلام شده کشیده است، نمی‌دانم آیا انصاری‌فرد تصمیم اشتباه گرفته یا خیر اما ای کاش او به موقع به درخواست دایی پاسخ می‌داد و ما را بی‌خبر نمی‌گذاشت. اگر هم انصاری‌فرد بی‌تفاوت در این خصوص بوده باشد نمی‌توانیم او را مقصر قلمداد کنیم چون او جوان است و شاید نیاز به استراحت داشت اما ما هم مطیع تصمیم کادر فنی خودمان و علی دایی هستیم.

مدیرعامل قرمزها تأکید کرد: به هر حال همه در زندگی اشتباه می‌کنند، شاید کریم هم اشتباه کرده باشد اما اشکالی ندارد.

وی افزود: من باید شهادت دهم که دایی اولین بار که من را دید و لیست خود را معرفی کرد روی کریم انصاری‌فرد تأکید زیادی داشت. او می‌گفت انصاری‌فرد را نگه دارم و نباید اجازه بدهیم جای دیگری برود. من خودم شاهد بودم اما با توجه به اینکه ما از ۷ خرداد تمرینات‌مان را شروع کردیم و حدود ۴۰ روز انصاری‌فرد را نداشتیم قطعاً این موضوع کمی نیاز به بررسی بیشتر دارد که چرا کریم نیامد و یا چه مسائل دیگری اتفاق افتاد.

رویانیان ادامه داد: باید به این مسئله توجه کرد که دایی علاقه‌ ویژه‌ای به انصاری‌فرد دارد و همین‌طور هم انصاری‌فرد علاقه زیادی به دایی دارد پس من در خصوص رفتن انصاری‌فرد حرفی نمی‌زنم و قطعاً باید موضوع را بررسی و سپس با سرمربی محترم تیم صحبت و سپس حرفم را بزنم. این را بدانید بنده به هیچ عنوان اجازه نمی‌دهم شأن و شئون انصاری‌فرد زیر سؤال برود او فرزندخوانده پرسپولیس و دایی است و مسائلی که به وجود آمد با یک گفتمان ساده حل می‌شود و نباید آن را بزرگش کرد تا دیگران سوءاستفاده کنند.