ملت ایران: بازپرس پرونده فرار مالیاتی لیونل مسی اعلام کرد که این ستاره آرژانتینی تایید کرده که این کلاهبرداری توسط پدرش صورت گرفته است.

ستاره آرژانتینی بارسا متهم است که بین سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹ حدود ۴ میلیون یورو از مالیاتش را پرداخت نکرده است؛ اتهامی که علاوه بر او، پدرش را هم شامل می شد.

در همان زمان روزنامه آ. اس گزارشی منتشر کرد که براساس آن، از نظر دادگاه قضایی، خورخه اوراسیو مسی پرس، پدر لیونل، برنامه ریز و ایدئولوگ این فساد مالی بوده و در زمانی که سن مسی کمتر از سن قانونی بوده او با بهره گیری از اجاره حق تصاویر او درآمدزایی اقتصادی زیادی داشت.

دادگاه براین باور است زمانی که مسی به سن قانونی رسیده، که او نیز تاکتیک پدرش را دنبال کرده و در طول سالهای ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹ اختلاس مالیانی داشته و سران باشگاه بارسلونا، بانک سابادل، کمپانی دانون، آدیداس، پپسی کولا، تلفونیکا، کویت فود کمپانی و برخی دیگر از کمپانی هایی که با مسی همکاری داشتند، می دانستند که او به خاطر حق تصاویرش، هیچ مالیاتی نمی پردازد.

در واقع آنها با انتقال پول حاصل از این درآمدها به کشورهای بلیز و اروگوئه که شرایط مالیاتی متفاوت و آزادتری دارند، از پرداخت مالیات به دولت اسپانیا خودداری می کردند.

اکنون بازپرس مدعی شده که مسی تایید کرد که این کار با ایده پدرش صورت گرفته است.

قرار است مسی و پدرش روز ۱۷ سپتامبر برای پاسخگویی به این اتهامات در دادگاه حاضر شوند.