ملت ایران: اندی موری درحال بوسیدن کاپ قهرمانی
موری در فینال انفرادی با شکست نواک ژوکوویچ به پیروزی دست پیدا کرد
موری پس از قهرمانی مادرش را در آغوش گرفت
موری از شدت شادی شکست دادن حریفش برروی زمین نشست
لحظه پیروزی
موری پس از شکست ژوکوویچ او را در آغوش گرفت
قهرمان ویمبلدون
کمرون لحظاتی پس از قهرمانی موری در فینال انفرادی ویمبلدون
با هر امتیازی که موری در میدان از دست می داد، کمرون ناراحتی خود را آشکارا نمایش می داد
واکنش های کمرون
واکنش های کمرون

براساس گزارش میل آنلاین، هواداران خرافاتی تنیس به چشم خود دیدند که پیروزی موری در انفرادی ویمبلدون ۷۷ سال پس از آخرین باری که بریتانیا موفق به دستیابی به این عنوان شده بود، به دست آمد. آخرین بار فرد پری در سال ۱۹۳۶ موفق به پیروزی در این رقابت شده بود. و نکته دیگری که توجه هواداران را به خود جلب کرده بود این است که دیروز هفتمین روز از ماه هفتم سال نیز بوده است!

همچنین تماشاچیان مشتاق به نکته حاشیه ای دیگری نیز توجه کردند، موری از سرو یس های ژوکوویچ در هفتمین گیم هر ست امتیاز می گرفت. تاکید برروی عدد هفت از این رو است که انگلیسی ها این عدد را مایه خوش شانسی می دانند. اعتقاد به خوش شانسی آوردن عدد هفت در میان انگلیسی ها به قرن ها پیش باز میگردد، اما نفرین کمرون که موری توانست از آن جان سالم به در ببرد، پدیده ای است که طی ماه های گذشته در میان مردن شایع شده و آن را باور کرده اند.

نخست وزیر بریتانیا به خاطر اینکه تمامی آرزوهای موفقیتش برای ستاره های ورزشی از قبیل لارا رابسون در رشته تنیس مارک کوندیش در رشته دوچرخه سواری و تام دالی در رشته شیرجه به شکست آنها منتهی شد، به بد شگونی مشهور شده و زمانی که برای کسی آرزوی موفقیت می کند، مردم آن فرد را اسیر نفرین کمرون می دانند.

کمرون کمی پیش از اینکه لارا روبسون تنیس باز شماره یک انگلیسی از دور رقابت های ویمبلدون خارج شود، برایش پیامی فرستاد و برای او آرزوی موفقیت کرد. با این همه کمرون بد شگون تمامی درخواست ها و خواهش هایی که از او شده بود تا در رقابت فینال انفرادی ویمبلدون حاضر نشود را نادیده گرفت و در جایگاه سلطنتی میدان بازی حضور پیدا کرده و مشتاقانه آغاز به تشویق موری کرد. وی پیش از آغاز بازی برای موری آرزوی موفقیت کرده بود.