ملت ایران: با پیوستن مجتبی جباری به سپاهان این سوال مطرح شد که دو پادشاه در یک اقلیم چگونه می گنجند و در پستی که متعلق به محرم نویدکیاست چگونه می توان از مجتبی جباری استفاده کرد یا قرار است کدامیک نیمکت نشین دیگری باشد؟

در این میان بحثجابجایی در سیستم و ترکیب سپاهان هم مطرح شد و از طرفی گفته شد جذب جباری اصلا با هماهنگی نویدکیا صورت گرفته و بعد از اوکی نهایی او بوده که مسوولان باشگاه اصفهانی آخرین اقدام ها برای به چنگ آوردن ستاره آبی ها را انجام داده اند.

با این حال از اخباری که به گوش می رسد می توان یقین داشت کرانچار در هفته های نخست لیگ سیزدهم دغدغه ای برای انتخاب یکی از بین جباری یا نوید کیا را نخواهد داشت چرا که کاپیتان خوشفکر سپاهان فعلا مصدوم است و نمی تواند در بازی های ابتدای فصل تیمش را همراهی کند.

دکتر رشادی پزشک تیم سپاهان در مورد مصدومیت نویدکیا می گوید: «محرم از ناحیه مینیسک زانو مصدوم شده و با ما به اسلوونی هم نیامد. الان هم مدتی است فیزیوتراپی می کند و مراحل درمانی اش را پشت سر می گذارد.»

از رشادی می پرسیم چند وقت است که نویدکیا مصدوم شده و چند وقت دیگر نیاز به درمان دارد که وی جواب می دهد: «حدودا سه هفته است که محرم مصدوم شده. بعد از مصدومیت او دکتر حیدریان یک برنامه دو ماهه درمانی به او داد و باید بعد از پایان این برنامه ایشان دوباره محرم را ویزیت کند تا شرایطش را بسنجد.»

با این حساب اگر سه هفته را از دو ماه کم کنیم می توان حدس زد تازه ۵ هفته بعد محرم دوباره باید توسط پزشک معالجش ویزیت شود و تازه آن موقع است که دکتر می تواند بگوید وی قادر به حضور در تمرینات گروهی هست یا نه. در این شرایط اگر نویدکیا در آن مقطع وارد تمرین گروهی تیمش شود یکی دو هفته زمان خواهد برد که در شرایط مسابقه قرار بگیرد به خصوص اینکه احتمالا او هم مثل جباری تمرین بدنسازی درست و درمانی نداشته است.

پزشک سپاهان می گوید: «با این شرایط نویدکیا یکی دو هفته ابتدایی فصل جدید را از دست خواهد داد» اما با یک محاسبه سرانگشتی مشخص می شود این بازیکن فوق العاده موثر بازی های بیشتری را در شروع لیگ سیزدهم از دست می دهد و شاید حداقل در چهار بازی ابتدایی سپاهان غایب باشد.

رشادی همچنین با بی اطلاعی از خارج شدن نام جواهیر سوکای از لیست سپاهان در مورد روند درمانی این بازیکن می گوید: «قرار است سوکای هفته اول بعد از جراحی و کارهای درمانی اش را در کرواسی سپری کند و کارهای بعدی را زیر نظر ما انجام دهد.»

به گفته رشادی سپاهان به غیر از سوکای و نویدکیا بازیکن مصدوم دیگری ندارد.