کنده شدن دستگیره یک خودروی جیپ هنگام بازدید ولادیمیر پوتین از خودروهای نظامی سبب خراب شدن مراسم نمایش دستاوردهای نظامی روسیه شد.

ماجرا از آنجا آغاز شد که روز پنجشنبه ولادیمیر پوتین در حال بازدید از خودروهای نظامی ساخت روسیه در خارج از اقامتگاه خود در سوچی واقع در جنوب روسیه بود.  در میان خودروهای در حال نمایش، یک خودروی ساخت روسیه از نوع "اواز" پاتریوت مجهز به مسلسلهای سنگین قرار داشت.

خبرنگار رویترز که در این مراسم حضور داشت گزارش داد: هنگامی که پوتین تلاش کرد تا در جلویی این خودروی جیپ را باز کند، موفق نشد. پس از آن "الکساندر شفچنکو،" از اعضای هیئت نظامی نمایش دهنده تجهیزات روسیه تلاش کرد تا به پوتین در باز کردن در خودرو کمک کند؛ اما ناگهان دستگیره جیپ کنده شد و در دستش ماند.

خودروی نظامی روسی، کار دست پوتین داد

پس از کنده شدن دستگیره این خودرو به هنگام نمایش قدرت نظامی روسیه، شفچنکو دستگیره را از شیشه به داخل خودرو پرتاب کرد که سبب پوسخند ولادیمیر پوتین شد. پوتین پس از آن به بازدید خود از دیگر خودروهای نظامی ادامه داد؛ بدون آن که تلاش کند داخل هیچ کدام از آنها شود.

 خودروی نظامی روسی، کار دست پوتین داد

رویترز در ادامه می نویسد: این حادثه بار دیگر خاطرات ناخوشایندی که در خصوص صنعت ضعیف خودروهای روسی وجود داشت را زنده کرد. خودروسازهای روسی می گویند هم اکنون تولیداتشان بسیار بهتر شده است؛ اما خریداران سالها از مشکلاتی که در این خودروها عادی شده بود، رنج برده اند: مانند روغن نامرغوب ماشین، موتورهای ماشین که به خوبی کار نمی کند و بخش های داخلی خودرو که از اجناس ارزان ساخته شده و به راحتی آسیب بیند.