بسیاری از ستاره ها دوست ندارند که مشکلات جسمی و بیماری های خود را با هوادارانشان در میان بگذارند، شاید به این علت که فکر می کنند این مشکلات آینده شغلی آنها را تحت تاثیر قرار می دهند یا این که از تعداد هوادارنشان می کاهد. اما برخی از ستاره هستند که با شجاعت تمام، نه تنها بر بیماری خود غلبه کردند بلکه تجربه های تلخ خود را با طرفدارانشان نیز به اشتراک گذاشتند. اگر شما هم دوست دارید بدانید که ستاره ها با چه بیماری های مرگباری دست و پنجه نرم می کنند، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

1. پیوند کلیه سلنا گومز
ستاره هایی که زیر تیغ رفتند و نجات یافتند

هیچ خبری از سلنا گومز در طول تابستان 2017 نبود، تا این که او عکسی از خود و دوست صمیمی اش، در حالی که روی تخت بیمارستان دست در دست هم دراز کشیده بودند، را منتشر و به هوادارانش اعلام کرد که به دلیل پیوند کلیه زیر تیغ جراحی بوده است. او در صفحه 127 میلیونی اینستاگرامش نوشت: «من می دانم که شما از غیبت من در طول تابستان ناراحت و نگران بوده اید و برایتان سوال بود که چرا آهنگ جدیدم را منتشر نکرده ام، دلیلش این بود که من به علت بیماری لوپوس مجبور به بستری و عمل پیوند کلیه شدم.»

او همچنین عکس هایی از کاهش وزن اش در این دوره و روز عمل جراحی اش، در حالی که لباس بیمارستان به تن کرده بود، را در شبکه های اجتماعی منتشر کرد.

سلنا گومز سال گذشته نیز به دلیل بیماری لوپوس از افسردگی و ناراحتی های عصبی رنج می برد. او می گوید: «بیماری لوتوس تمامی ندارد و کاملا غیر قابل پیش بینی است اما من سعی دارم که با آن مبارزه کنم.»


2. عمل زانو کلویی کارداشیان
 
ستاره هایی که زیر تیغ رفتند و نجات یافتند

چندین سال قبل، کلویی کارداشیان در جواب کامنت های مردم به مدل زانوهایش گفت: «اگر به نظر شما زانوی من خنده دار است، باید بگویم که من 3 عمل جراحی زانو داشته ام که به خاطر تصادفم در 16 سالگی رخ داد. درست است که فرم زانوی من برای شما خنده دار است اما خداروشکر من اکنون سالمم و همین برای من کافی ست.»

زمانی که او 16 سال داشت، در یک تصادف، از شیشه جلویی ماشین به بیرون پرتاب شد. علاوه بر شکستگی زانو، او بخشی از حافظه بلند مدت خود را نیز از یاد برد. او در این مورد می گوید: «این اتفاق مرا شوکه کرد. من از این که نمی توانم بسیاری از خاطرات بچگی ام خود را به یاد بیاورم، واقعا ناراحتم. من حتی نام رئیس جمهورهای گذشته را نیز از یاد برده ام.»


3. سرطان سینه آنجلینا جولی
 
ستاره هایی که زیر تیغ رفتند و نجات یافتند

زمانی که آنجلینا جولی، پس از کاهش وزن شدیدش، روی فرش قرمز قدم گذاشت، چشمان زیادی را نگران خود کرد. او که مادر 6 فرزند است تا مدت ها بیماری خود را پنهان کرده بود اما در نهایت مجبور شد که در مصاحبه ای به بیماری خود اعتراف کند. مادر، خاله و مادر بزرگ او بر اثر سرطان سینه جان خود را از دست دادند و حال این بیماری گریبان این ستاره محبوب را نیز گرفت.

او در این باره می گوید: «من هم مانند زنان دیگرم. در این دوران به خودم دلداری می دادم و می گفتم که باید آرام، صبور و قوی باشم. من نمی خواستم بدون این که بزرگ شدن فرزندان و نوه هایم را ببینم، از دنیا بروم. به دلیل یائسگی، من دیگر نمی توانم باردار شوم اما اصلا از این موضوع ناراحت نیستم زیرا هر چی پیش آید، بخشی از زندگی است و من هیچ ترسی از آن ندارم.»


4. جراجی ستون فقرات اورلاندو بلوم
 
ستاره هایی که زیر تیغ رفتند و نجات یافتند

اورلاندو بلوم در سن 21 سالگی از یک ساختمان 3 طبقه سقوط کرد و ستون فقرات اش آسیب دید. آسیب وارده به او آنقدر زیاد بود که پزشک اش از راه رفتن دوباره او قطع امید کرد. اما خوشبختانه او پس از عمل جراحی توانست به زندگی عادی خود باز گردد.

اورلاندو می گوید: «آسیبی که به ستون فقراتم وارد شده، نتوانست مرا از ادامه زندگی منع کند. ترس دوست من نیست، بلکه تنها زندگی و خلاقیت را از من می گیرد، در واقع ترس مرا از آنچه هستم، دور می کند.»


5. عمل زیبایی رودریگو آلوز
 
ستاره هایی که زیر تیغ رفتند و نجات یافتند

رودریگو آلوز 30 ساله، پس از عمل های جراحی زیبایی به مرد عروسکی لقب گرفت. از سال 2004 تاکنون او 42 عمل زیبایی از جمله 6 عمل بینی، لیپوساکشن، سیکس پک، عمل عضلات پا، ایمپلنت چانه و... انجام داد. در واقع او بیش از 500000 دلار را صرف زیبایی ظاهرش کرد.

سال گذشته او ناگهان به دلیل تنگی نفس به بیمارستان منتقل شد. به گفته او: «من به سختی نفس می کشیدم، به همین دلیل مجبور شدم که بار دیگر بینی ام را عمل کنم. عمل بسیار دردناک و سختی بود اما چاره ای جز این نداشتم.»

6. سوختگی تراویس بارکر
 
ستاره هایی که زیر تیغ رفتند و نجات یافتند

در سال 2008 ، هنگامی که بارکر با هواپیمای Learjet 60 به همراه 4 نفر از همکارنش از یک اجرا باز می‌گشت، هواپیمای آنها دچار نقص فنی شده و در کلمبیا سقوط کرد. تمامی همراهان بارکر از جمله مدیر برنامه‌هایش در این حادثه جان خود را از دست دادند اما او بعد از درمان، دوباره بهبود یافته و به کارش ادامه داد.

او در این حادثه 60% از اندامش دچار سوختگی شد: «من در را باز کردم و سعی کردم که از هواپیما خارج شوم اما ناگهان آتش گرفتم.در آن لحظه فقط می دویدم، به هیچ چیزی جز این که بار دیگر خانواده ام را ببینم، فکر نمی کردم.»

او پس از این ماجرا مجبور به 27 عمل جراحی شد. آنقدر در وضعیت بدی به سر می برد که به دوستان اش پیشنهاد داد در ازای گرفتن پول، او را بکشند.


7. پیوند کلیه سارا هایلند
 
ستاره هایی که زیر تیغ رفتند و نجات یافتند

زمانی که پدر سارا هایلند یکی از کلیه های خود را به دخترش هدیه داد، او تازه به عشق پدرانه اش پی برد. سارا از بیماری دیسپلازی کلیه رنج می برد، بدین معنی که کلیه های او زمانی که در رحم مادرش بود، به خوبی رشد نکرد. او جزییاتی در مورد عمل اش منتشر نکرد، تنها پس از عمل موفقیت آمیزش گفت: «خانواده هیچوقت ترکت نمی کنند. مهم نیست که چه مشکلی داری، آنها همیشه در کنارت خواهند بود. پدر من یکی از کلیه هایش را به من هدیه داد و این شکفت آور بود. این اتفاق چشمان مرا به روی واقعیت باز کرد، این که اطرافیانم چه افرادی هستند و چقدر دوستم دارند.»


8. عمل صورت کانیه وست
 
ستاره هایی که زیر تیغ رفتند و نجات یافتند


در سال 2002، کانیه وست تصادف وحشتناکی با ماشین اش داشت که در نهایت منجر به جراحی کل صورت او شد. او هفته ها در بیمارستان بستری بود و به دلیل نداشتن بیمه، مجبور بود که تمام مخارج بیمارستان و عمل را خودش بدهد. او در مصاحبه ای گفت: «در آن زمان من در حال ضبط آهنگ بودم. آن آهنگ بهترین کار هنری من نشد اما از آن زمان به بعد هنگام ضبط آهنگ هایم تصور می کنم که شاید این آخرین کار من باشد.»

 
9. بارداری کیم کارداشیان
 
ستاره هایی که زیر تیغ رفتند و نجات یافتند

کیم کارداشیان در مورد بارداری خطرناکش و حتی جزییات آن با هوادارانش صحبت کرده بود. او در سال 2015 اولین فرزند خود را به دنیا آورد که به قول خودش دردناک ترین تجربه همه عمرش بود. او که از بیماری جفت سر راهی در دوران بارداری اش رنج می برد، دچار خونریزی شدیدی در بارداری شد که گاهی به مرگ مادر می انجامد، اما در نهایت او توانست عمل خود را با موفقیت پشت سر بگذارد.

او می گوید: «پزشک مجبور شد که دست خود را تا آرنج در من فرو برد و جفت را با دست هایش جدا کند.»


10. بیماری لوپوس تونی برکستون
 
ستاره هایی که زیر تیغ رفتند و نجات یافتند

تونی برکستون از بیماری لوپوس رنج می برد. این بیماری کلیه، مفاصل، پوست، سلول های خونی، قلب و ریه های او را نیز تحت تاثیر قرار داد. نه تنها او بلکه برادر او نیز دچار چنین بیماری است و عمویش نیز به دلیل همین بیماری جان خود را از دست داد.

او می گوید: «برخی روزها نمی توانم تعادل خود را حفظ کنم و تنها مجبورم که در تختم دراز بکشم. این بیماری شبیه آنفولانزاست اما من نمی گذارم که این بیماری زندگی ام را تحت تاثیر قرار دهد. روزهایی که حال خوشی ندارم به کودکانم می گویم که دوست دارم امروز را در تختم استراحت کنم.»