به گزارش ملت ایران، شخصیت شناسی یکی از حوزه‌های روانشناسی محسوب شده و افراد زیادی به دنبال کشف شخصیت مردم از روی ویژگی‌های آن‌ها هستند.

 

چـهره خـوانـی یکی از راهکار‌ها برای شناخت شخصت افراد است، با نگاه کردن به صورت اشخاص می‌توان پی بـه خـصـوصـیات اخلاقی و شخصیتی فرد برد، علم چـهره خـوانـی توسـط مردم در اعصار مختلف انجام شده است. 

 

شـناخـتـن افراد تنها از روی خصوصیـات ظـاهـری آن‌ها موضوع بسیار جالبی است البته نـکات ظـریف و دقیـق و پیچیدگی‌های بسیاری در علـم چـهـره خـوانـی وجـود دارد، در اینجا یک روش شخصیت شناسی یا چهره خوانی از روی فاصله بین ۲ ابرو و شکل آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

اگر ابروهایتان به هم نزدیک باشند:

شما فردی باهوش هستید، اما زود عصبانی می‌شوید و استرس و اضطراب شما اغلب زیاد است.

 

اگر فاصله ابرو‌های شما زیاد است:

به اصطلاح ابروهایتان از هم دورند شما دوست ندارید نقش مدیر یا راهنما را به عهده بگیرید و اغلب تمایل دارید به عنوان عضو گروه نقش داشته باشید، زیرا شما از آن دسته افراد هستید که تصمیم گیری برای شما دشوار است، اما بین دوستان و آشنایان مهربانی شما زبانزد است و یک ویژگی شخصیتی خوب محسوب می‌شود.

 

علاوه بر فاصله بین ابروها، شکل آن‌ها نیز می‌تواند رازهایی از ویژگی‌های شخصیت افراد را فاش کند.

 

جین هانر یک چهره شناس در این باره گفته است از روی شکل ابرو‌ها نیز می‌توان پى به ویژگى‌هاى شخصیتى افراد پى برد همچنین تفکر منطقى و مهارت‌ها مدیریتى فرد نیز از روى شکل ابرو‌ها قابل تشخیص است.

 

اگر ابرو‌ها صاف باشند:

شما از نظر دیگران یک فرد قابل اعتماد و مطمئن هستید علاوه بر این فردى هستید که دوستان و خانواده هنگام مشکلات و سختى‌ها اولین نفر سراغ شما مى آیند.

 

اگر ابروهاى شما منحنی شکل است:

به احتمال زیاد فردى جاه طلب و تلاشگر هستید علاوه بر این اهل رقابت بوده و همیشه تمایل دارید نقش یک تاجر یا مدیر موفق را بازى کنید