آکادمی فیلم اروپا امسال از پیرس برازنان برای دستاوردهای فوق‌العاده هنری او در طول یک عمر زندگی هم در برابر دوربین و هم پشت صحنه و به عنوان یک تهیه‌کننده، تجلیل و جایزه دستاورد اروپایی در سینمای جهان را به وی اهدا می‌کند.

برازنان امسال مهمان بیست و نهمین مراسم جوایز فیلم اروپا خواهد بود که 10 دسامبر در وروکلاو برگزار می‌شود.

برازنان با فیلم‌های متعددی چون «پرونده توماس کراون» در سال ۱۹۹۹، «ماتادور» در سال ۲۰۰۵، «ماما میا» در سال ۲۰۰۸، «نویسنده روح» در سال 2010 و «مرد نوامبر» در سال 2014 بر پرده‌های سینماها دیده شده است.

از سال 1995 تا 2002 او در فیلم‌های جیمز باند شامل «چشم طلایی»، «فردا هرگز نمی‌میرد» «جهان کافی نیست» و «یک روز دیگر بمیر» بازی کرد.

او به جز بازی در برابر دوربین، کمپانی تولید فیلم خودش را دارد و 11 فیلم تاکنون تهیه کرده که «برادرزاده»، «جور»، «قوانین جذب» و «بزرگترین» از جمله آنها هستند.

برازنان به تازگی از تهیه کنندگان فیلم «بیگانه» ساخته مارتین کمپل با بازی جکی چان بوده است.

او اکنون در حال بازی در فیلم «تنها پسر زنده در نیویورک» در کنار جف بریجز برای مارک وب است و پس از این در اقتباسی از رمان «از میان رود و داخل درختان» ارنست همینگوی به کارگردانی مارتین کمپل بازی خواهد کرد.

پیرس برازنان بازیگری ایرلندی و 63 ساله است. او که از سال 1980 با بازی در یک مجموعه تلویزیونی وارد دنیای بازیگری شد، تاکنون بازیگر حدود 80 فیلم بوده است. «بازمانده» به کارگردانی جیمز مک تیگو نیز از فیلم‌های اخیر اوست.