دانش آموخته مکتب «اودین تیاتر» و دستیار «یوجین باربا» نظریه پرداز و کارگردان ایتالیایی، برای برگزاری کارگاه آموزشی در جشنواره تئاتر دانشگاهی به ایران سفر می‌کند.

«پیر آنجلو پومپا» کاگردان جوان ایتالیایی در نوزدهمین جشنواره تئاتر دانشگاهی، کارگاه آموزشی 5 روزه «کنش و ارتباط» با موضوع بازیگری، اجرا و دراماتورژی برپا خواهد کرد.

محور اصلی این کارگاه آموزشی 5 روزه که هر نوبت چهار ساعت به طول می‌انجامد، "حضور فیزیکی بدن بر صحنه تئاتر"، "ارتباط بازیگران با موسیقی"، "فضا و متن اجرا" است.

این هنرمند جوان، بنیانگذار «استدیو تئاتر آلتامیرا» در کشور دانمارک است که در حوزه تولید و پژوهش تئاتر فعالیت می‌کند.

وی سالها دستیار «یوجین باربا» کارگردان، نظریه پرداز ایتالیایی و موسس تئاتر «اودین» بود که در ایران با نظریه "تئاتر سوم" و "کتاب فرهنگ انسان شناسی تئاتر" شناخته می‌شود.

پومپا با همکاری «استدیو آلتامیرا» و «تئاتر اودین»، پروژه‌های مختلفی چون "داستان‌های دریای شمالی"، "آخر دنیا"، "صندلی خالی"، "دوازده کلمه خوب"، "کلینیک نابینایان" و "به دریا نگاه کن" را در جشنواره‌های تئاتر بین المللی متعدد روی صحنه برد که در آنها از تکنیک‌های متداول تئاتر بر مبنای ارتباط مستقیم گروه اجرا و جامعه استفاده کرده است.

مکان و زمان برگزاری این کارگاه آموزشی متعاقبا اعلام می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای اطلاع از نحوه ثبت نام به سایت جشنواره به آدرس WWW.IIFUT.IR مراجعه و یا با شماره تلفن09301954544 تماس برقرار کنند.

نوزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی از 24 اردیبهشت الی 8 خردادماه به دبیری بهنام نوایی برگزار می‌شود.