طراح لباس «کاوننت» گفت پروژه جدید ریدلی اسکات در ادامه فیلم قبلی شکل می‌گیرد و «بیگانه: کاوننت» 10 سال بعد از «پرومتئوس» رخ می‌دهد.

تا اینجا این چیزها را درباره ادامه داستان فیلم «پرومتئوس» ساخته ریدلی اسکات می‌دانیم: مایکل فسبندر و کاترین واترسون در آن نقش‌آفرینی می‌کنند و داستان آن هم به خدمه سفینه فضایی کاوِنِنت می‌پردازد که به سیاره‌ای دوردست در آن سوی کهکشان سفر می‌کنند و چیزی را پیدا می‌کنند که فکر می‌کنند یک بهشت کشف‌‌نشده است، اما متوجه می‌شوند که در حقیقت دنیایی تیره و خطرناک است که تنها ساکن آن شخصیت دیوید (فسبندر) است که از اکتشاف فضایی سفینه پرومتئوس جان سالم به در برده. اما سفر فضایی زمان زیادی می‌برد، که برای همین است که بخش بعدی ممکن است خیلی بیشتر با عقل جور در بیاید.
یانتی ییتس طراح لباس فیلم «مریخی» که قرار است در پروژه بعدی‌اش روی فیلم «کاوننت» کار کند، در مصاحبه‌ای با کولایدر آشکار کرد که داستان این فیلم «10 سال بعد از پرومتئوس اتفاق می‌افتد». به این ترتیب می‌توان توضیح داد که چرا گفته شده نقش نومی راپاس در فیلم بعدی «کوتاه» خواهد بود.
ییتس گفت: «از آن فیلم‌ها نیست که لباس‌های فضایی زیادی داشته باشد. دو لباس فضایی متفاوت در آن خواهند بود. ما از فیلم پرومتئوس فقط یک قیافه را به فیلم بعدی منتقل می‌کنیم که آن متعلق به دیوید است». مراحل تهیه فیلم جدید از اوایل سال 2016 آغاز می‌شود و فیلم «بیگانه: کاوننت» روز ششم اکتبر سال 2017 اکران خواهد شد.