جدیدترین اثر مجید درخشانی شامل تصنیف‌های ۱۵ سال اخیر اوست. این آلبوم در وزارت ارشاد مراحل دریافت مجوز را طی می‌کند تا بعد از آن راهی بازار موسیقی شود. در این آلبوم که خوانندگی آن به عهده مجتبی عسگری است؛ درخشانی تصمیم گرفته تا با هنرمندان جوان کار کند.

یک شاعر جوان و یک نوازنده‌ زهی از شهر همدان که با ساز " یس نای " که صدایی شبیه " بالابان " دارد، در کنار جواد بطحایی(سنتور، تکنواز)، شاهو عندلیبی(نی)، مجید درخشانی(سنتور) و مجتبی عسگری به عنوان خواننده حضور دارند.

این اثر شامل مجموعه تصانیفی است که طی ۱۵ سال اخیر توسط مجید درخشانی ساخته شده است و هر کدام به زمان خاصی اختصاص دارد. اما در این اثر تلاش شده تا مقام‌های متفاوتی تجربه شود؛ به‌طور مثال تصنیف " چندین شب و خاموش " با شعری از سایه، در دستگاه دشتی ساخته شده است؛ با تغییر مقام به همایون رفته است.

اما در کنار این آلبوم؛ تازه‌ترین اخباری که از فعالیت درخشانی موجود است؛ می‌توان به چند آلبوم آماده انتشار که در همکاری با محمدرضا شجریان ساخته شده اشاره کرد. اطلاعات مشخصی درباره این آثار وجود ندارد و مشخص نیست که این آثار چرا منتشر نشده است اما به نظر می‌رسد همانطور که محمدرضا شجریان برای برگزاری کنسرت در ایران دچار محرومیت شده است؛ آثار او نیز امکان انتشار پیدا نمی‌کنند.