«ترمیناتور جنسیس» در حالی در راس باکس آفیس جهانی قرار گرفت که این آخر هفته نیز همچنان پرفروش‌ترین فیلم بود.

این فیلم که پنجمین فیلم از مجموعه ترمیناتور است در بازار داخلی آمریکا با اقبال چندانی روبه رو نشد اما آن سوی آب‌ها توانست برای سومین هفته پیاپی در راس پرفروش‌ها باقی بماند و به لطف طرفداران مشتاق چینی، جایگاه خودش را حفظ کند. این فیلم با فروش ۱۱.۵ میلیون دلاری در مجموع ۴۳۵ میلیون دلار در سطح جهان فروخت. این در حالی است که بیشترین استقبال از این فیلم در چین به عمل آمده و به تنهایی ۱۰۸.۸ میلیون دلار از فروش جهانی این فیلم، در چین رقم خورده است. این فیلم حالا دومین فیلم پرفروش از این مجموعه پنج تایی شده است.

پرفروش‌های هفته در باکس آفیس جهانی

با فاصله کمی از «ترمیناتور» فیلم «هیتمن: مامور ۴۷» جای دارد که یک فیلم دیگر با اقتباس از بازی کامپیوتری به همین نام است. این فیلم ۱۱.۴ میلیون دلار این آخر هفته فروش کرد تا مجموع فروشش در بازار جهانی را به ۶۲.۹ میلیون دلار برساند. روسیه از کشورهایی بود که این هفته فیلم را اکران کرد و فیلم ۲.۴ میلیون دلار در این کشور فروش کرد.

یونیورسال نیز همچنان با فروش «مینیون‌ها» به سود خودش ادامه می دهد و به مدد فروش موجودات زردرنگ کوچکش این آخر هفته ۱۰.۹ میلیون دلار دیگر فروخت تا بیش از یک میلیارد دلار در سطح جهان تنها با این فیلم فروش کرده باشد.

«مرد مورچه‌ای» پنجمین فیلم پرفروش در بازار جهانی است. این محصول کمپانی دیزنی با فروش ۱۰ میلیون دلاری‌اش، در مجموع ۳۸۳.۷ میلیون دلار در بازار جهانی فروش کرده است.

فیلم بعدی هم یک فیلم چینی با عنوان «بن‌بست» است که با فروش ۹.۹ میلیون دلار در مجموع ۴۱ میلیون دلار فروش کرده است.

در همین حال «ماموریت غیرممکن - ملت سرکش» که پنجمین قسمت از این مجموعه است، با فروش جهانی که از ۵۰۰ میلیون دلار نیز عبور کرده، این هفته ۹.۴ میلیون دلار در بازار جهانی فروخت تا در نهایت ۵۰۹.۱ میلیون دلار را ثبت کرده باشد. فروش این فیلم بیش از «ماموریت غیرممکن ۳» شده که ۳۹۷.۸ میلیون دلار فروخته بود. نخستین فیلم این مجموعه یعنی «ماموریت: غیرممکن» هم ۴۵۷.۷ میلیون دلار فروخته بود.

«دنیای ژرواسیک» نیز همچنان به فروش خود ادامه می‌دهد و تاکنون ۱.۶ میلیارد دلار در سطح جهان فروش کرده است.