استیون برکوف در یک نمایش کمدی در نقش صدام حسین به صحنه می‌رود.

استیون برکوف در یک نمایشنامه که کار نویسندگی آن را آنتونی هورویتز بر عهده دارد، در نقش صدام حسین ظاهر خواهد شد. این نمایش طنز سیاسی از ماه سپتامبر در لندن به صحنه خواهد رفت.

این نمایش روایت‌گر داستان زندگی یک خانواده در بغداد است. یک روز که این خانواده در حال شام خوردن زیر بمباران نیروهای خارجی هستند، صدام حسین در چارچوب درب خانه ظاهر می‌شود.

بازیگر «پرتقال کوکی» چه در تئاتر و چه در سینما غالبا ایفاگر نقش‌های منفی بوده است. ژنرال ارلوف در فیلم «اختاپوسی»، کلنل پودفسکی در «رمبو: اولین خون قسمت دوم» و هیتلر در سریال «جنگ و یادبود» از جمله مشهورترین نقش‌هایی است که این بازیگر در طول دوران کاری خود بازی کرده است.

برکوف درباره این نمایش جدید گفت: «بهترین نمایشنامه هجو سیاسی است که در ۳۰ سال اخیر خوانده‌ام.» او در ادامه افزود: «مهم نیست که یک شخصیت چقدر شرور است، اگر خوب نوشته شده باشد، شما با آگاهی بیشتر و دیدگاهی جدید آن نقش را امتحان خواهید کرد.»

نویسنده نمایشنامه با اشاره به این که بازی برکوف در این نقش ایده بسیار خوبی است، گفت: «اگر چه این نمایش یک نمایش کمدی است، اما منظوری کاملا جدی دارد.» هورویتز در طول دوران کاری خود، بیش از ۴۰ عنوان کتاب نوشته است که از میان آن‌ها می‌توان به سری کتاب‌های جاسوسی پرفروش «الکس‌ رایدر» اشاره کرد.