«پرواز همای» قرار بود ۲۰ خردادماه امسال پس از هشت سال در تالار وزارت کشور روی صحنه برود، اما با حکم قضایی کنسرتش لغو شد و حالا پس از گذشت چند روز، اعلام شده که این هنرمند مشکلی برای اجرای کنسرت ندارد.

پیش از این، معاون هنری وزیر ارشاد - علی مرادخانی - درباره لغو کنسرت «پرواز همای» در تهران گفته بود: مجوزهای لازم برای کنسرت همای در تهران صادر و هماهنگی‌ها انجام شده بود، اما دادگاه فرهنگ و رسانه نامه‌ای برای ما فرستاد که بر مبنای آن این اجرا لغو شد.

قرار است، «پرواز همای» پس از ماه مبارک رمضان دوباره برنامه‌ای برای اجرای کنسرت داشته باشد و براساس اعلام روابط عمومی این کنسرت، از نظر مقامات این هنرمند مشکلی برای اجرا روی صحنه ندارد.

خبر برگزاری کنسرت «پرواز همای» در تهران، هفته‌ی اول خردادماه ۱۳۹۴ منتشر شد. بلیت‌فروشی این کنسرت نیز به سرعت انجام و موجب شد تا کنسرت این هنرمند چند شب تمدید شود.

پس از قطعی شدن اجرای این کنسرت، سیدعلی نیکونیا - مدیر دفتر تولید و روابط عمومی موسسه آوای هنر اظهار کرد: «این برنامه پس از طی مراحل قانونی و اخذ همه مجوزهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دفتر موسیقی در تهران برگزار خواهد شد.»

«پرواز همای»(با نام پیشین سعید جعفرزاده احمدسرگورابی) همراه با گروه «مستان» که مجموعه‌ای از نوازندگان سازهای ایرانی هستند، سبک تازه‌ای از موسیقی سنتی را ارائه می‌دهند. او همچنین خواننده‌ی گروه ارکسترال به آهنگسازی شهرداد روحانی در آمریکا بوده‌ است. همای، ‌زاده‌ی روستای «احمدسرگوراب» در گیلان است و ترانه‌هایی را نیز به زبان‌های گیلکی و تالشی اجرا کرده‌ است. او دیپلم خود را از هنرستان کمال‌الملک رشت(مرکز استان گیلان) کسب کرد و با علاقه‌ی فراوان به شعر، آواز و آهنگ وارد دانشگاه آزاد تهران شد و با ساز تخصصی سه‌تار و پیانو تحصیلات خود را در دانشگاه به پایان رساند.