با اشاره به آشنایی و دوستی خود با سپانلو گفت: ما از سال‌های دور دوستان نزدیکی با هم بودیم و حتی براساس یکی از متن‌های سپانلو یک فیلم‌تئا‌تر ساختم که در آن علاوه بر سپانلو، هوشنگ گلشیری، غزاله علیزاده و محمد حقوقی نیز حضور داشتند.

مهرجویی افزود: این فیلم هرگز در هیچ جایی عرضه نشد و هنوز تمام متریال آن در دست من است و امیدوارم روزی امکان نمایش آن فراهم شود.

وی ادامه داد: سپانلو به سینما بسیار علاقه‌ داشت و آثار سینمایی ایران را دنبال می‌کرد. حتی یکبار در فیلم آرامش در حضور دیگران به کارگردانی ناصر تقوایی بازی کرد و در هنگام ساخت فیلم مستندی به نام سفر به سرزمین آرتور رمبو که پیرامون آرتور رمبو شاعر فرانسوی بود؛ کمک بسیاری به من کرد. و در ترجمه بخش‌هایی از فیلم بسیار همکاری و همراهی کرد.

مهرجویی با اشاره به اینکه سپانلو شخصیتی مهربان، دوست‌داشتنی و خوش‌مشرب داشت؛ گفت: سپانلو تاریخ ایران را خوب می‌دانست و زبان فرانسه را نیز بلد بود و شعر را نیز به خوبی آموخته بود. او غرق در شعر و شاعری بود و امروز نبودش باعثتاسف است. من این ضایعه را به تمام دوستان و اقوام وی تسلیت می‌گویم.

مهرجویی ادامه داد: متاسفانه در سال‌های اخیر به دلیل ترافیک شدید شهر تهران و آلودگی هوا، دوری ما نیز بیشتر شد و من حتم دارم که این آلودگی در وخامت حال وی بی‌تاثیر نبوده است. زیرا امروز وقتی از کرج به تهران حرکت می‌کنیم؛ در نزدیکی اکباتان یک توده ابر سیاه همه جا را فرا گرفته که هیچ چیز را نمی‌بینیم. حتی برج میلاد و کوه‌های البرز هم دیده نمی‌شوند.