ملت ایران: پوستر و آنونس فیلم «گذشته»، جدیدترین فیلم اصغر فرهادی پس از فیلم برنده اسکار «جدایی نادر از سیمین» در حالی منتشر شد که نامزدهای نخل طلای جشنواره کن ۲۰۱۳ طی روزهای آینده اعلام خواهند شد و احتمال حضور این فیلم در بخش رقابتی این رویداد سینمایی زیاد است.

به گزارش ایسنا، پوستر و آنونس جدیدترین ساخته اصغر فرهادی به نام «گذشته» با بازی «علی مصفا»، «برنیس بژو» و «طاهر رحیم» منتشر شد. پوستر و آنونس فیلم «گذشته»، جدیدترین فیلم اصغر فرهادی پس از فیلم برنده اسکار «جدایی نادر از سیمین» در حالی منتشر شد که نامزدهای نخل طلای جشنواره کن ۲۰۱۳ طی روزهای آینده اعلام خواهند شد و احتمال حضور این فیلم در بخش رقابتی این رویداد سینمایی زیاد است.
علاوه بر «برنیس بژو»(بازیگر نامزد اسکار و گلدن گلوب و برنده ی سزار با فیلم «هنرمند») و همچنین «طاهر رحیم»(برنده جایزه سزار با فیلم «پیام آور»)، بازیگران دیگری چون «علی مصفا»، «پائولین بورلت»، بازیگر بلژیکی فیلم معروف «زندگی صورتی»، «الیس آگویس»، «ژان جستین»، «سابرینا وازانی» و «بابک کریمی» در این فیلم، مقابل دوربین محمود کلاری رفته اند. «کلود لنوار» ۷۲ ساله که سابقه طراحی صحنه سه فیلم «قرمز»، «آبی» و «سفید» کریستوف کیشلوفسکی را در کارنامه خود دارد، طراحی صحنه «گذشته» را انجام می دهد.

در این فیلم(علی مصفا) پس از اختلاف طولانی با همسرش(برنیس بژو) وی را رها کرده و به ایران برمی گردد و همسرش با مردی فرانسوی(طاهر رحیم) آشنا می شود و آن مرد وارد زندگی اش می شود. در همین حال است که او به شوهرش در ایران نامه می نویسد و از او تقاضای طلاق می کند. مرد به فرانسه برمی گردد و فردی جدید را در خانه اش با دو بچه اش می بیند و داستان ادامه می یابد.

ششمین ساخته بلند اصغر فرهادی روز پانزدهم می همزمان با آغاز جشنواره فیلم کن در فرانسه اکران خواهد شد.