ملت ایران: خلاقیت زوج ایرج طهماسب و حمید جبلی در خلق شخصیت های جدید و دوست داشتنی مهمترین ویژگی این دو هنرمند است. ویژگی تحسین برانگیزی که سبب شده است پس از دودهه از تولد کلاه قرمزی این عروسک محبوب و دوست داشتنی هر سال دوستانی تازه با خود همراه کند.

پسرخاله قدیمی ترین دوست همراه کلاه قرمزی است که همچنان حضوری جدی در کنار او دارد. این ترکیب دو نفره در سینما همراهی کاراکترهایی چون پدربزرگ کلاه قرمزی و نیز سروناز را تجربه کرده بودند. در حضور تلویزیونی دایره دوستان با ورود گیگیلی گسترده تر شد و بعدها پسرعمه زا، فامیل دور، ببعی، هم ساده و جیگر هم به جمع شان افزوده شدند.

از این جمع پسرعمه زا توانست در نسخه سینمایی هم همراهی خود با کلاه قرمزی و پسرخاله را ادامه دهد که این همراهی سبب شد " بچه ننه " به عنوان تازه ترین عضو این گروه کمتر مورد توجه قرار گیرد.

در آستانه پخش ویژه برنامه نوروز۹۲ بازهم خبرها حکایت از ورود سه عروسک جدید به این مجموعه دارد. کاراکترهایی که به سنت هر ساله با اصرار طهماسب و جبلی هیچ خبری درباره آن ها در رسانه ها منتشر نشده است تا شاید به عنوان برگ برنده در روزهای نوروز رونمایی شوند.

جالب این که طبق شنیده ها در واکنش به شایعه حذف و سانسور کاراکتر جیگر از این مجموعه در سری تازه به توصیه مدیران تلویزیون نقش این کاراکتر پررنگتر هم شده است تا این الاغ دوست داشتنی بیش از سال گذشته در داستان های هر قسمت نقش داشته باشد.

در کنار ترکیب سال گذشته امسال سه عروسک جدید هم با کلاه قرمزی همراه می شوند. روزنامه جام جم در گزارشی که درباره این مجموعه منتشر کرده است اشاره ای گذرا به این کاراکترها داشته است. براین اساس " دختر همسایه " و " دختر مهدکودکی " نام دو کاراکتری هستند که امسال به جمع دوستان کلاه قرمزی اضافه خواهند شد. جزئیات بیشتری درباره این دو کاراکتر منتشر نشده است اما احتمال می رود شباهت هایی با دو کاراکتر فرعی فیلم سینمایی " کلاه قرمزی و بچه ننه " داشته باشند.

در کنار این دو پیوستن نگار استخر(عروسک گردان مشهور سنجد) به این مجموعه هم قابل توجه است که دوبله سه کاراکتر جدید را برعهده دارد. پخش مجموعه نوروزی " کلاه قرمزی " از شب چهارشنبه همین هفته آغاز خواهد شد تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه پیدا می کند. این مجموعه هرشب ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه دو سیما روی آنتن خواهد رفت.