ملت ایران: باکس اصلی شبکه پویا در ایام نوروز از ساعت ۱۵ شروع می شود و تا ساعت ۲۳ ادامه خواهد داشت؛ انیمیشن های سینمایی این شبکه ساعت ۲۱ پخش و ساعت ۱۳ روز بعد باز پخش می شوند.

ابوالفضل علم بیگی، مدیر تامین شبکه پویا در گفت وگویی درباره ی برنامه های نوروزی به خبرنگار ایسنا گفت: با توجه به اینکه صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران در خط مقدم نبرد رسانه ای قرار دارد و همچنین با در نظر گرفتن نظرسنجی مرکز تحقیقات سازمان صداوسیما، شبکه پویا توانسته است در بین سایر شبکه ها از بالاترین درصد میزان مخاطبان برخوردار باشد؛ بنابراین مدیران شبکه پویا تصمیم گرفتند در نوروز ۹۲ مخاطبانشان را با پخش برنامه های جدید خوشحال و راضی نگه دارند، همراهی کنند و انتظارات آنها را برآورده کنند.

از میان انیمیشن های سینمایی در نظر گرفته شده ی شبکه پویا برای پخش در ایام نوروز، «عصر یخبندان۴» محصول ۲۰۱۲، سه شنبه ۲۹ اسفند به روی آنتن می رود، همچنین شبکه پویا برای چهارشنبه، ۳۰ اسفند پخش دو سینمایی را در نظر گرفته است که «شهر بدون درخت» ساعت ۱۵ و و «پنگوئن ببری» ساعت ۲۱ پخش می شوند.

سایر انیمیشن های سینمایی شبکه پویا عبارتند از: «شهر پرندگان» پنجشنبه ۱ فروردین، «شجاع» با تکنیک سه بعدی و برنده جایزه بهترین انیمیشن سال ۲۰۱۳ جشنواره گلدن گلوب جمعه ۲ فروردین، «سامی۲» شنبه ۳ فروردین، «خال خالی» یکشنبه ۴ فروردین، «نگین هفت دریا» به کارگردانی عباس محبی با تکنیک سه بعدی دو شنبه ۵ فروردین، «افسانه ایلیا و دزد سوت زن» سه شنبه ۶ فروردین، «مسافران دره تمشک ۲»، چهارشنبه ۷ فروردین، «فضانوردان کوچک» پنجشنبه ۸ فروردین. «تام و جری و ماجراهای شهر اوز» جمعه ۹ فروردین، «باب اسفنجی» شنبه ۱۰ فروردین، «نیکو۲»، یکشنبه ۱۱ فروردین، «افسانه داب ری نیا» دوشنبه ۱۲ فروردین و «تله مامور ویژه تجسس» سه شنبه ۱۳ فروردین.

از میان مجموعه های جدید انیمیشنی نوروز ۹۲، شبکه پویا «دهکده بادامکی ها» در ۱۲ قسمت ۱۹ دقیقه ای هر روز ساعت ۱۵و ۷ دقیقه، «سمنو و شقاقل» در ۱۳ قسمت ساعت ۱۵ و ۲۸ دقیقه، «سری جدید تام و جری» در ۱۶ قسمت ۲۳ دقیقه ای ساعت ۱۵ و ۴۵ دقیقه، «نمکی و مار عینکی» در ۱۲ قسمت ساعت ۱۵ و ۵۳ دقیقه به روی آنتن می روند.

همچنین مجموعه «تیگر و پو» در ۱۸ قسمت ساعت ۱۶ و ۱۳ دقیقه، «داستانهای فرشته» ساعت ۱۶ و ۴۴ دقیقه، «تپلی های پر درد سر» ساعت ۱۷، «مانی خوش دست» در ۲۲ قسمت ساعت ۱۷ و ۳۴ دقیقه، «مسافری از دور دورا» ساعت ۱۸، «اسکار» ساعت ۱۸ و ۱۵ دقیقه، «پشمالوهای بامزه» در ۱۷ قسمت ساعت ۱۹ و ۱۵ دقیقه، «قصه های شیرین» ساعت ۱۹ و ۲۷ دقیقه، «باگز بانی» در ۱۶ قسمت ساعت ۱۹ و ۴۲ دقیقه، «قصه های خوب برای بچه های خوب» در ۲۶ قسمت ساعت ۲۰ و ۷ دقیقه، «ربات های جنگجوی گاندام» در ساعت ۲۰ و ۲۲ دقیقه و «ماجراهای ماتر» ساعت ۲۲ و ۲۰ دقیقه به روی آنتن می روند.

مجموعه انیمیشن هایی که هر روز در سه باکس زمانی پخش می شوند، «لاروا» ساعت ۱۵ و ۲ دقیقه، ۱۶ و ۵۵ دقیقه، ۱۹ و ۱۰ دقیقه و «رالف» ساعت ۱۶ و ۸ دقیقه، ۱۷ و ۵۵ دقیقه، و ۲۰ و ۲ دقیقه هستند.

انیمیشن هایی هم که در دو باکس زمانی به روی آنتن می روند شامل «تام و جری» در ساعت های ۱۵ و ۴۵ دقیقه و ۱۷ و ۴۷ دقیقه و مجموعه «باب اسفنجی» در ساعات ۱۷ و ۷ دقیقه و ۲۰ و ۴۴ دقیقه هستند.
ایسنا