ملت ایران:سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران، شامگاه ۲۲ اسفند، مملو از جمعیتی بود که آمده بودند، این‌بار شاهد اجرایی متفاوت در موسیقی پاپ باشند.

شکوهیدر نخستین اجرایش خطاب به حاضران گفت: از مسؤولان دفتر موسیقی و ارشاد سپاسگزارم که این فرصت را فراهم کردند تا من بتوانم کنسرت دهم. من امشب به آرزویم رسیدم و خوشحالم که برای شما می‌خوانم.

از ابتدای اجرا مخاطبان به طور مداوم از این خواننده در خواست می‌کردند که قطعه«مدارا»را بخواند و این درخواست باعثشد که شکوهی ۳ بار این قطعه را برای حاضران اجرا کند.

او که مدوام از مخاطبانش درخواست می‌کرد که در حین اجرای قطعات او را همراهی کنند، قطعات موسیقی ایرانی را بر پایه گیتار اسپانیش تلفیق کرد و با اجرایی مسلط سعی کرد تا مخاطبانش را راضی نگه دارد.

بخشی از کنسرت به اجرای قطعه «جادوی چشم تو» اختصاص داشت که فضایی متفاوت را به سالن بخشید و با پخش کلیپی از هنرمندان درگذشته همراه شد.

حسین پناهی، ایرج قادری، خسرو شکیبایی، همایون خرم و…از جمله هنرمندانی بودند که در این کلیپ به شدت مورد تشویق حاضران قرار گرفتند.

شکوهی درباره این قطعه توضیح داد: وقتی این کار تنظیم می‌شد پدر امیر حسین کاشانیان(نوازنده گیتار) فوت کرد و چند ماه بعد هم پدر من فوت کرد. این قطعه را برای این دو عزیز و هنرمندان درگذشته اجرا کردیم.

او همچنین گفت: از دفتر موسیقی هم سپاسگزارم که اجازه دادند من عشق را امشب با شما تقسیم کنم.

«گل خار»، «مدارا»، «دل دیوونه»، «هوس» و…از جمله قطعاتی بودند که برای حضران نواخته شد و اجرای کلیپ همراه قطعات از ویژگی‌های نخستین کنسرت شهرام شکوهی بود.

این خواننده در بخش دیگری از اجرایش گیتار به دست گرفت و قطعه «لیلی و مجنون» را خواند که مورد استقبال حاضران قرار گرفت.

حامد هاکان، بهاره رهنما و…از میهمانان ویژه این کنسرت بودند که در بخش‌هایی از مراسم شهرام شکوهی آنها را معرفی کرد.