او در این باره به روزنامه شرق گفت: بسیار متعجب شدم وقتی فهمیدم کلیپ رونمایی همه جا پخش شده است و شبکه های ماهواره ای آن را نشان می دهند. چون این کار به پیشنهاد تهمورس پورناظری تنها برای استفاده در مراسم رونمایی ساخته شد و من از پخش غیرمنتظره آن در شبکه های ماهواره ای کاملا غافلگیر شدم. هر چند پخش این کلیپ به دیده شدن و فراگیرشدن این اثر مخصوصا در نزد جوان ترها بسیار کمک کرد.

وی در پاسخ به این سوال که بسیاری از افراد نظر مثبتی از ساخت تصاویر روی آهنگ «چرا رفتی» دارند اما از سوی دیگر برخی معتقدند که این قطعه به قدری زیباست که نیاز به تصویر ندارد، گفت: با وجود این تعدد نظرات، این واقعیت را نمی توان کتمان کرد که در عصر امروز تصویر می تواند به فراگیر شدن اثر موسیقی کمک کند. ساخت کلیپ برای موسیقی اصیل، امری است که تا به حال به ندرت در داخل ایران اتفاق افتاده است و صد در صد حرکتی رو به کمال خواهد داشت.

همایون شجریانافزود: هرگونه بازتابی در موردکلیپ و آهنگچرا رفتی برای من و خالقان اثر قابل توجه است و بعضا برخی از این انتقادات می توانند سازنده باشند. حتی نگاه طنز به یک اثر یا کاریکاتوری از یک چهره می تواند دوست داشتنی باشد؛ به شرط آنکه حرمت ها را نگه داریم و در کلام و قلممان دوستی ها را حفظ کنیم.