در روزهای گذشته، تحلیل ها و گزارش ها و اخبار سرویس های مختلف کافه سینما از مراسماسکار ۲۰۱۴را دنبال کرده اید. مراسمی که تا ساعاتی دیگر آغاز می شود و از قرار معلوم رقابت اصلی میان ۱۲ سال بردگی و جاذبه خواهد بود.

این مراسم را به همراه تصاویر و نقدها و تحلیل های پس از آن، به شکل مستقیم پوشش داده خواهد شد.

۴:۰۰: کم کم ستارگان به محل برگزاریمراسم اسکار، در سالن دالبی تیاتر لس آنجلس می رسند و بر فرش قرمز معروف آن، قدم می گذارند.

۵:۰۰: مراسم اسکار آغاز شد و الن دجنرس بر روی صحنه آمد.

الن دجنرس صحبت هایش را اینگونه شروع کرد: ما چند روز است که خیلی سخت درگیریم. آخر باران می آمد! او همچنان گفت که وقتی ۷ سال پیش، مجری اسکار بوده است، همچنان مریل استریپ و مارتین اسکورسیزی و دی کاپریو نامزد بوده اند. و سپس با کمی شوخ طبعی، نامزدهای دریافت اسکار را معرفی کرد.

او با طنازی همیشگی خود گفت: مهم ترین چیز در زندگی عشق و خانواده و محبت و دوستی است و معمولا اگر این ها را کسی به دست نیاورد، وارد بیزنس نمایش می شود!

یکی از شوخی های بامزه الن، سر به سر گذاشتن با جنیفر لارنس بود. او مساله ی افتادن جنیفر لارنس را در سال گذشته، مطرح کرد و گفت به نظرم اگر امشب اسکار گرفتی، مجسمه را برایت می آوریم!

الن دجنرس در شوخی دیگری گفت: چند احتمال امسال وجود دارد. احتما اول اینکه ۱۲ سال بردگی بهترین فیلم سال شود و احتمال دوم اینکه شما همه نژادپرست هستید. سپس گفت آن هاتاوی سفیدپوست برای اعلام جوایز به روی صحنه می آید!

۵:۰۹: آن هاتاوی به روی استیج آمد تا نامزدهای بهترین بازیگر مکمل مرد را معرفی کند.

۵:۱۲: اسکار بهترین بازیگر مکمل مرد به جرد لتو رسید.

جرد لتو برای دریافت جایزه اش به روی صحنه آمد و تشکر کرد و سپس از مادرش تعریف کرد که چگونه با وجود مشکلاتی که داشته، به فرزندانش کمک کرده همیشه خلاق و پرانرژی باشند. او گفت: به همه ی کسانی که رویاپرداز هستند می گویم، چه در اوکراین، چه در ونزوئلا، رویاهایتان را دنبال کنید. او از همکاران و دوستان و فعالان بیماری ایدز هم تشکر کرد.

۵:۱۷: جیم کری به روی صحنه آمد و با شوخی هایش حضار را به خنده انداخت. کلیپی از قهرمانان محبوب انیمیشنی پخش می شود.

۵:۲۰: کری واشنگتن، که در سریال اسکندل بسیار به شهرت رسیده، برای معرفی آهنگ " شاد " از انیمیشن " من نفرت انگیز دو " روی صحنه آمد. و این آهنگ به صورت زنده روی استیج اسکار، در حال اجراست. جیمی فاکس و دختر بیست ساله اش هم روی صحنه حضور دارند.

۵:۲۷: ساموئل ال جکسن و نایومی واتس به روی صحنه آمدند تا بهترین های طراحی لباس را معرفی کنند. اسکار به کاترین مارتین برای فیلم گتسبی بزرگ رسید. که تا به حال ۳ اسکار برده است. او از همکارانش و نیز از همسرش باز لورمن قدردانی کرد.

اسکار بهترین طراحی گریم و مو، به فیلم باشگاه خریداران دالاس رسید.

۵:۳۲: هریسون فورد برای معرفی فیلم کلاهبرداری امریکایی، باشگاه خریداران دالاس و گرگ وال استریت به روی صحنه آمد.

۵:۳۵: چنینگ تیتوم، جوانان تیم اسکار امسال را معرفی کرد، نکته ی جالب، حضور یک دختر محجبه در این تیم بود.

۵:۴۰: کیم نواک و متیو مک کانهی به روی صحنه آمدند تا بهترین انیمیشن کوتاه را اعلام کنند. اسکار به انیمیشن کوتاه " آقای هوبلو " رسید.

جایزه ی اسکار بهترین انیمیشن به فروزن(یخ زده) رسید. جنیفر لی اولین بار است که اسکار را به خانه می برد.

۵:۴۶: الن دجنرس دوباره روی صحنه ظاهر شد و ورود سالی فیلد را اعلام کرد. سالی فیلد از مردمان عادی گفت که قهرمان می شوند، کلیپی زیبا پخش می شود که سرشار از این قهرمانان است: ویل اسمیت محمد علی کلی، لینکلن اسپیلبرگ، باتلر، لارنس عربستان، سرپیکو و… این کلیپ با جمله ی بی نظیر لارنس عربستان تمام می شود: من یک مرد معمولی ام.

۵:۵۱: اما رابرتز و جوزف گوردون لویت برای معرفی بهترین جلوه های ویژه به ری صحنه آمدند. اسکار این بخش به فیلم جاذبه می رسد.

۵:۵۳: زک افرون، برای معرفی کارن او روی صحنه می آید. او آواز فیلم او را به صورت زنده اجرا می کند.

۶:۱۸ ایوان مک گرگور و ویولا دیوس برای اعلام بهترین فیلم خارجی زبان به روی صحنه آمدند.

اسکار به زیبایی بزرگ، سورنتینو رسید. سورنتیو از فدریکو فلینی، مارتین اسکورسیزی و مارادونا و شهر رم و تشکر کرد!

۶:۲۱: تیلور پری به روی صحنه آمد و سه فیلم نبراسکا، او و جاذبه را معرفی کرد.

۶:۲۴: الن دجنرس که کت و شلواری سفید به تن کرده، براد پیت را به حضار معرفی میکند. براد پیت هم مقدم گروه U۲ را گرامی می دارد. آنها در حال حاضر، به اجرای آهنگ فیلم ماندلا، راه طولانی تا آزادی، مشغول اند.

تمام سالن به احترام نلسون ماندلا، به پا خاستند.

۶:۳۳: الن دجنرس، با یک موبایل به میان ستارگان رفت و از آنها خواست با همدیگر یک سلفی بگیرند. او گفت احتمالا این عکس رکود توییت را خواهد شکست!

۶:۳۴: شارلیز ترون و کریس همسورث، به روی صحنه آمدند تا جایزه بهترین میکس صدا را اعلام کنند، جایزه به گروه صدای جاذبه رسید.

اسکار تدوین صدا هم به جاذبه رسید.

۶:۴۱: کریستفر والتز برای اعلام بهترین بازیگر مکمل زن به روی صحنه آمد. اسکار به لوپیتا نیوگنو برای بازی اش در فیلم دوازده سال بردگی رسید. او با سخنرانی احساسی و زیبایش، از دوستان و همکاران و خانواده اش تشکر کرد و گفت هرگاه به این مجسمه ی طلایی نگاه می کند به یاد این می افتد که مهم نیست اهل کجایید، رویاهای شما به حقیقت می پیوندد.

۶:۵۱: الن دجنرس با پیتزا به روی صحنه آمد و پیتزا را میان جمعیت تقسیم کرد. حولیا رابرتز، براد پیت، مریل استریپ و تکه ای پیتزا برداشتند. هریوسن فورد هم همین طور! او برای انعام دادن به پسر پیتزایی، تقاضای کمک کرد و گفت هاروی واینشتاین کجاست؟

۶:۵۶: بیل موری و امی آدامز به روی صحنه آمده اند تا بهترین فیلمبرداری را اعلام کنند. اسکار به امانوئل لویسکی برای فیلمبرداری فیلم جاذبه رسید. نکته ی جالب در سخنرانی او این بود که گفت از معلمش، آلفونسو کوارون تشکر می کند.

۶:۵۹: اسکار بهترین تدوین به فیلم جاذبه رسید.

۷:۰۲: مراسمی به یادبود و بزرگداشت فیلم جادوگر شهر از برگزار می شود. پینک خواننده به روی صحنه می آید.

۷:۱۴: جنیفر گارنر وبندیکت کمبربچ، اسکار بهترین طراحی صحنه و پرودکشن دیزاین را معرفی می کنند: گتسبی بزرگ

۷:۲۳: گلن کلوز به روی صحنه می آید، و بخش یادبود درگذشتگان امسال را اجرا می کند.

۷:۳۴: الن دجنرس می گوید، آن عکسی که با ستارگان گرفته اند، توییتر را با مشکل رو به رو کرده!

گلدی هان، مادر کیت هادسن به روی صحنه می آید، تا سه فیلم فیلومنا، کاپیتان فیلیپس و ۱۲ سال بردگی را معرفی کند.

۷:۳۸: جان تراولتا به روی صحنه می آید تا آهنگ انیمیشن فروزن را معرفی کند. این آهنگ به صورت زنده اجرا می شود.

۷:۴۲: جیمی فاکس و جسیکا بیل به روی صحنه می آیند تا بهترین موسیقی ارژینال را اعلام کنند. اسکار بازهم به جاذبه می رسد. استیون پرایس اولین بار است که اسکار را به خانه می برد.

اسکار بهترین آهنگ سال هم به آهنگ رهایش کن، از انیمیشن یخ زده(فروزن) می رسد.

۷:۵۴: رابرت دونیرو و پنه لوپه کروز به روی صحنه می آیند و اسکار بهترین فیلم نامه ی غیر اورژینال را به جان ریدلی اهدا می کنند.
اسکار بهترین فیلم نامه ی اورجینال به اسپایک جونز برای فیلم او می رسد.

۸:۰۲: آنجلینا جولی و سیدنی پواتیه، به روی صحنه می آیند تا بهترین کارگردان را معرفی کنند.

آلفونسو کوارون، کارگردان فیلم جاذبه، اسکار را دریافت کرد.

۸:۱۰: دنیل دی لوییس که سال گذشته جایزه ی بهترین بازیگر مرد را دریافت کرد، برای اهدای جایزه ی بهترین بازیگر زن اصلی به روی استیج آمد.

اسکار نقش اول زنان به کیت بلانشت برای بازیش در فیلم جاسمین غمگین، می رسد. او در سخنرانیش، از تمام رقیبانش تعریف و تمجید کرد و تشکری ویژه از ووی آلن داشت.

۸:۱۸: جنیفر لارنس، در لباسی سرخ به روی صحنه می آید تا جایزه بهترین بازیگر مرد سال را اهدا کند.