سیزده لو رفت؟

ملت ایران: روز گذشته بخش هایی از تمام قطعات آلبوم جدید محسن چاووشی یعنی «من خود آن سیزده ام» روی اینترنت قرار گرفت تا شایعه لو رفتن آلبوم جدید این خواننده، شبکه های اجتماعی و سایت های هواداری این خواننده را پر کند.

شدت واکنش ها به قدری بالا بود که حتی تهیه کننده این آلبوم هم در معرض اتهام قرار گرفت و حملات تندی نیز از سوی برخی هواداران این خواننده علیه او صورت گرفت.

اما پیگیری خبرنگار «تماشا» درباره این ماجرا سرانجام عجیب و غریبی داشت. به نظر می رسد این بار نه پای بچه های گروه وسط است و نه پای خود خواننده و نه حتی تهیه کننده و لجبازی های دو سویه. این بار رفتار غیرحرفه ای یکی از اپراتورهای تلفن همراه، باعثو بانی این اتفاق تلخ و ناراحت کننده شده است.

ماجرا از این قرار بود که حق مالکیت دیجیتالی(فروش آنلاین) آلبوم در زمانی که «من خود آن سیزده ام» مراحل تولید را طی می کرده، در اختیار شرکت «آوای باربد» بوده و این شرکت با فروش این آلبوم به «مسعود دهقان»، خود را از این بازی کنار کشیده اما درصد عمده حق مالکیت دیجیتالی اثر در اختیار این شرکت بوده و در طول این سال ها هم حاضر به واگذاری آن نشده است.

بخش های کوتاهی از قطعات این آلبوم از طریق همین شرکت در اختیار یکی از اپراتورهای تلفن همراه قرار گرفته بود که برای آوای پیشواز این اپراتور استفاده شود. متاسفانه در قرارداد امضا شده، بندی در مورد این قضیه که این آهنگ های پیشواز بعد از انتظار آلبوم باید رونمایی شوند گنجانده نشده و این شرکت نیز در اقدامی غیرحرفه ای با انتشار آهنگ های پشیواز این آلبوم، جرقه انتشار شایه لو رفتن آلبوم جدید چاوشی را زده تا حاشیه های این آلبوم وارد فاز جدیدی شود.

پیگیری ما از خود محسن چاوشی در مورد قابل پیگرد بودن این رفتار غیرحرفه ای با این جملات مواجه شد: «به قدری حالم بد است که دیگر حوصله هیچ جنجال جدیدی درباره این آلبوم را ندارم! دیگر من هم نمی دانم چه بلاهای دیگری قرار است سر این آلبوم بیاید!» ختم شد.

همچنین پیگیری خبرنگار ما از زمان دقیق انتشار این اثر هم به نتیجه خاصی نرسید و ظاهرا جلسه ظهر شنبه تهیه کننده این آلبوم با شرکت پخش، گویای زمان دقیق انتشار آن خواهد بود.

منابع آگاه ۱۰ اسفند را تاریخ نهایی انتشار این اثر می دانند و «تماشا» در روزهای آینده بیشتر و دقیق تر در این باره اطلاع رسانی خواهد کرد. ذکر این نکته ضروری است که این رسانه آمادگی انتشار هرگونه جوابیه ای از سوی اپراتور مذکور در این باره را دارد و حق هرگونه اظهار نظری در این باره محفوظ است.

منبع: تماشا