ملت ایران: مرحله نهایی مسابقه خوانندگی «صدا آزاد» با حضور «کیوان ساکت»، «سالار عقیلی»، «پیروز ارجمند»، «رضا صادقی» و «امیر الهامی» شب گذشته در سه بخش موسیقی سنتی، پاپ و شعر در استودیو رادیو جوان برگزار ‌شد.

مسعود خسروی، محمد آقا خانی، ریحانه هدایتی، روژین ونجانی، امید تات، میثم اسفندیاری، پیمان طالبی، هادی منصوری‌خواه، بهزاد و نوید تاجیک، زهره عبدالرحیم، نوید گمینی، شکیبا ملک زاده، امید باقری، شیما تاجیک، امین قاسمی، فریبا عنابستانی، محسن آقایی، میثم اسکندری، صالح واعظی، از شرکت کنندگان مرحله نهایی مسابقه صدا آزاد در مسابقه سبقت آزاد رادیو جوان بودند که در سه مرحله شعر و موسیقی سنتی و پاپ به رقابت پرداختند.

* سالار عقیلی: کشف استعدادهای نهفته می‌تواند پرچم موسیقی اصیل را برافراشته نگه دارد

«سالار عقیلی» از داوران این برنامه در سخنانی اظهار داشت: همیشه در ذهن من این موضوع وجود داشت که چرا در تلویزیون و رادیو اجرای چنین برنامه‌ای درست نمی‌شود. به نظر من مسئله برد و باخت در اینگونه برنامه‌ها مهم نیست. کشف استعدادهای نهفته مملکت ما بهتر از برد و باخت است تا در آینده پرچم موسیقی اصیل را برافراشته نگه دارد.

*کیوان ساکت: موسیقی نیازمند صدای نو است

«کیوان ساکت» از دیگر داوران مسابقه صدا آزاد یادآور شد: از اینکه رادیو جوان چنین موقعیتی را ایجاد کرده تا جوان‌های کشور مدت کوتاهی روی سن قرار گیرند و برنامه اجرا کنند قابل تقدیر است همانطور که آقای عقیلی گفت برد و باخت مهم نیست کسی شاید مقام نیاورد ولی می‌تواند با یک شور بیشتری و نداشتن استرس صحنه‌ای در جشنواره‌های دیگر به اجرای برنامه بپردازد. هدف چنین برنامه‌ای کشف استعدادها است چرا که موسیقی نیازمند صدای نو است.

*پیرو ارجمند: «آواز خوانی» یکی از تکمیل‌ترین مراحل موسیقی است

«پیروز ارجمند» خاطرنشان کرد: کار رادیو جوان برای اجرا این برنامه قابل ستایش است. رادیو نقش موثری در عرصه موسیقی دارد به نظر من «آواز خوانی» یکی از تکمیل‌ترین مراحل موسیقی است.

*رضا صادقی: آرزو دارم با این صداهایی که در این سرزمین وجود دارد کارهای جهانی بشنوم

«رضا صادقی» در توصیه به خوانندگان جوان پاپ که برای شرکت در این مسابقه به رقابت می‌پرداختند، یادآور شد: این که بگوییم امکانات وجود ندارد توجیه خوبی نیست. من با همه غلط‌هایی که خوانده‌ام موفق شدم ابتدا آسمان بندرعباس را فتح کردم و حالا به این مرحله رسیدم. آرزو دارم با این صداهایی که در این سرزمین وجود دارد کارهای جهانی بشنوم چرا که این صداها کپی کاری نیست.

نفرات برتر مرحله نهایی مسابقه «صدا آزاد» که موفق به دریافت لوح و تندیس این دوره از مسابقات شدند بدین شرح است:

در بخش موسیقی سنتی؛ نوید گمینی از تهران، مسعود خسروی از بیرجند حائز رتبه‌های برتر شدند.

در بخش موسیقی پاپ؛ پیمان طالبی از تهران، میثم اسکندری از روستای کوچ‌تپه شهر خدابنده و محسن آقایی از شهر ری رتبه‌های برتر این بخش را به خود اختصاص دادند.

در بخش شعر، صالح واعظی، فریبا عنابستانی و ریحانه هدایتی حائز رتبه‌های اول تا سوم شناخته شدند.

فارس