ملت ایران: هالیوود به ستارگان بزرگ خود برای بازی در هر فیلم میلیون ها دلار می دهد. برخی از آنها به راحتی پولهای خود را خرج می کنند. ولی این ۱۰ ستاره بزرگ ارزش هر پنی که به دست می آورند را حفظ می کنند و به جای خرج کردن بی رویه به پس انداز پولهایشان می پردازند. پایگاه اطلاع رسانی فوربس با بررسی ۱۰۰ ستاره سینما و داده های پایگاه اکران فیلم «موجود» ‌(Mojo) به بررسی میزان درآمد بازیگران ثروتمند از سه فیلم آخر و مقدار سرمایه گذاری و هزینه هایی که آنها دارند(‌به اصطلاح خرج می کنند) پرداخته است و فهرست ۱۰۰ بازیگر که بیشترین میزان سرمایه گذاری و نقل و انتقالات بانکی را دارند معرفی کرده است.

ناتالی پورتمن - - بازیگر برگزیده اسکار فیلم «قوی سیاه»، «بی قید و شرط» و «عالیجناب» به درآمد هنگفتی از سه فیلم آخر خود دست یافت. سرمایه گذاری موفق این بازیگر تا حدی است که با هر یک دلاری که از کمپانی های فیلمسازی دریافت و سرمایه گذاری می کند ۴۲ دلار و ۷۰ سنت درآمد کسب می کند.

کریستین استوارت - - «استوارت» حضور موفقی را در فیلمهای «گرگ ومیش» ‌، «سفید برفی» ‌ تجربه کرده است. درآمد او تنها از حضور در دو قسمت آخر «گرگ و میش» بیش از ۲۵ میلیون دلار بوده است. او از هر یک دلاری که برای بازی در فیلم دریافت و سرمایه گذاری می کند، ‌۴۰ دلار و ۶۰ سنت درآمد کسب می کند.

شیا لبوف - - «لبوف» در فهرست سالهای ۲۰۱۰ و ۲۰۰۹ در رأس قرار داشت. بیشترین درآمد او از بازی در فیلم میلیارد دلاری «تبدیل شوندگان» ‌ بوده است. او از هر یک دلاری که برای بازی در فیلم دریافت و سرمایه گذاری می کند، ‌۳۵ دلار و ۸۰ سنت کسب درآمد می کند.

«رابرت پتنیسون» - - بازیگر نقش مرد فیلمهای «گرگ و میش» نیز در کنار «استوارت» موفق به کسب درآمد بالایی از حضور در این فیلم شده است. هر قدر فیلم «سفید برفی» ‌ با بازی استوارت موفق بود فیلم «آب برای فیلها» با بازی «پتینسون» موفقیت کسب نکرد. «پتینسون» برای هر دلاری که از حضورش در فیلمها می گیرد و سرمایه گذاری می کند، ۳۱ دلار و ۷۰ سنت کسب درآمد دارد.

دانیل رادکلیف - - جادوگر کوچک هری پاتر آغازگر موفقیت ۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلاری مجموعه ۸ قسمتی «هری پاتر» بود. همین فیلم در کسب درآمد پارتر نیز مؤثر بوده البته او از هر یک دلاری که برای بازی در فیلمهایش دریافت و سرمایه گذاری می کند ۳۰ دلار و ۵۰ سنت کسب درآمد دارد.

تایلور لانتر - - نقش مکمل فیلم «گرگ ومیش» ‌ نیز خود را به عنوان موفق ترین بازیگران هالیوود در عرصه سرمایه گذاری معرفی کرده است. لانتر جوان از هر یک دلاری که دریافت و سرمایه گذاری می کند ۲۹ دلار و ۵۰ سنت کسب درآمد دارد.

برادلی کوپلی - - ستاره کمدی «خماری» در کنار کسب درآمد از چهره خوبش، ‌ از هر یک دلار درآمدی که سرمایه گذاری می کند، ۲۵ دلار کسب درآمد دارد.

دوآین جانسون - - ستاره اکشن «تند و خشن» و «جزیره اسرار آمیز» شم بالایی در سرمایه گذاری پولهایش دارد. «جانسون» از هر یک دلار درآمدی که سرمایه گذاری می کند ۲۲ دلار و ۷۰ سنت کسب درآمد دارد.

«امی آدامز»، «کوین جیمز» نیز رتبه های بعدی این فهرست قرار دارند.

سینما خبر