به گزارش ملت ایران به نقل ازباشگاه خبرنگاران؛ احسان علیخانی نیز در گفتگو با خبرنگار حوزه تلویزیون باشگاه خبرنگاران خبر اجرای برنامه مختص قهرمانان المپیک را تایید کرد و اظهار داشت: در حال حاضر در حال انجام کارهای اولیه آن هستیم.
احسان علیخانی مجری توانمند صداو سیما در سال ۱۵ آبان ۱۳۵۸ در تهران متولد شد وی فارغ التحصیل رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
وی در سال ۷۷ وارد عرصه تئاتر شد و کم کم به تلویزیون راه پیدا کرد.
اولین اجرای زنده او در سال ۸۰ به عنوان مجری مهمان در روز تولد حضرت امیر بود.

علیخانی بعد از آن برنامه هایی نظیر " صبح بخیر ایران "، " مروارید "، " قله های افتخار "، " باشگاه مهروزان "، " صبح آمد "، " مسابقه رباط ها " و " جزر و مد " را اجرا کرد.
علیخانی با اجرا در برنامه های " ماه عسل " به اوج خود رسید او با اجراهای قابل قبول و شیرین خود در " ماه عسل " توانست مخاطبان زیادی را به سوی خود جلب کند و " ماه عسل " را به برنامه ای پربیننده و جذاب تبدیل کند.

جسارت علیخانی در برنامه های زنده به حدی بود که حرف و حدیثهایی به اجرای او وارد شد به طوری که در برنامه تحویل سال نو ۹۱ با حرف های جسورانه و کنایه آمیز برای مدتی از قاب تلویزیون کنار گذاشته شد به همین علت برنامه " ماه عسل " امسال بدون حضور او و با اجرای سید علی ضیاء به روی‌ آنتن رفت اما نتوانست موفقیت " ماه عسل " گذشته را تکرار و دو چندان کند و همچنین در جلب رضایت مخاطبان موفق عمل نکرد.

هم اکنون پس از گذشت ۹ ماه از غیبت او در تلویزیون احسان علیخانی در شب یلدا علاوه بر تهیه کنندگی، در نقش مجری نیز در قاب شبکه ۳ سیما ظاهر شد و این بار نیز به مانند همیشه با اجرای مستعد، توانا و بی نقص خود به همگان ثابت کرد که توانایی قابل توجه ای در اجرا دارد و همچنین تداعی کننده جای خالی خود در ماه عسل امسال بود.

به خصوص زمانی که برنامه شب یلدا او نیز به گزینه ای از سکانس های ماه عسل ۹۰ و دعوت از مهمانان آن برنامه اختصاص داشت.
علیخانی این بار با اجرای سنگین به دور از کنایه و جسارت همراه با احتیاط ثابت کرد که کار و اجرا تا چه حد برایش اهمیت دارد.
او بارها در طی صحبت با مهمانهای برنامه با ذکر جملاتی نظیر لطفا من را سیاسی نکنید من مهندس نیستم و.. نشان داد که دیگر قصد تکرار اشتباهات گذشته خود را ندارد.

بعددر طی برنامه با اشاره به دکور برنامه حضور خود را به عنوان مجری در خصوص برنامه ای مختص به قهرمانان المپیک یا پارالمپیک در تلویزیون حضور پیدا می کند که به اختیار خود ۵ نفر از افرادی که در رفتن آنها به سکوی قهرمانی موثر بودند را با خود به همراه می آورند را اعلام کرد.