ملت ایران:«آنجلینا جولی» دوباره دست به‌کار شده و قرار است برای بار دوم، پشت دوربین هنرنمایی کند. این بازیگر سرشناس که تا به حال بارها نامزد جایزه‌ اسکار و یک بار هم برنده آن شده، سال گذشته برای اولین بار کارگردانی فیلمی را به عهده گرفت. این فیلم که «سرزمین خون و عسل» نام داشت، فروش چندان درخشانی در گیشه نکرد اما بیشتر منتقدان و روزنامه‌نگاران، برخوردی محترمانه با آن داشتند. قرار است این بار آنجلینا جولی سراغ فیلم‌نامه‌ای اقتباسی برود که کتاب آن را «لارا هیلنبرد» نوشته است. داستان، مربوط می‌شود به جنگ جهانی دوم، یک قهرمان المپیک و کهنه‌سربازی که دلاورانه دست به از خودگذشتگی‌هایی می‌زند. «لویی زامپرینی»، کهنه‌سرباز این داستان که شخصیت اصلی فیلم آنجلینا جولی هم هست، پس از سقوط هواپیمایش ۴۷ روز را روی کلکی درب‌وداغان می‌گذراند. اما سرآخر، ژاپنی‌ها او را دستگیر و در دادگاهی، به حبس ابد محکومش می‌کنند.

خانم کارگردان هنوز نام این فیلم را انتخاب نکرده اما فیلم‌نامه اولیه‌اش را «ویلیام نیکولسون» نوشته که پیش از این با کارش در «فیلم‌های الیزابت؛ عصر طلایی»، «گلادیاتور» و «بینوایان» آشنا شدیم.

از طرف دیگر، یکی دیگر از دلایل اهمیت این فیلم، نام استودیوی تهیه‌کننده آن است؛ استودیو «یونیورسال پیکچرز» که یکی از سه استودیوی بزرگ‌ فیلم‌سازی در جهان است.

جولی درباره‌ ساخت این فیلم در بیانیه‌ای اعلام کرده: «اولین بار که کتاب لارا را خواندم، شخصیت زامپرینی در سرم شکل گرفت. از همان لحظه شروع کردم به جنگیدن برای ساختن این فیلم. مایه‌ افتخار من است که آخرین لحظات زندگی این کهنه‌سرباز شجاع را به تصویر بکشم».

منبع: نامه نیوز