ملت ایران:با بازی نکردن فریبرز عرب‌نیا در سکانس آخر فیلم «چ» رسیدن این فیلم به جشنواره فیلم فجر در هاله‌ای از ابهام قرار گرفت

اختلافات دامنه‌دار میان کارگردان و بازیگر نقش اصلی فیلم سینمایی «چ» بار دیگر خبرساز شد. این اختلاف که از روزهای آغاز فیلمبرداری از پشت صحنه فیلم به گوش می‌رسید و در کمال تعجب توسط عوامل فیلم تکذیب می‌شد، حالا منجر به این شده که فریبرز عرب نیا به دلایلی نامعلوم از حضور در سکانس نهایی فیلم سینمایی «چ» خودداری کند.

قرار بود سکانس نهایی فیلم سینمایی «چ» با تعدادی هلی‌کوپتر، صدها سیاهی لشکر و تجهیزات و امکانات نظامی فیلمبرداری شود که با حضور نیافتن فریبرز عرب نیا سرصحنه، این پروژه سینمایی دچار مشکل شده است.

حاتمی کیا و همکارانش در تلاش هستند به گونه‌ای دیگر این صحنه‌ها را فیلمبرداری کنند. با توجه به موارد قبلی، می‌شود منتظر تکذیب این خبر توسط عوامل فیلم بود!

طی روزهای گذشته عوامل ساخت پروژه «شهید چمران» فرم حضور در سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر را پرکردند؛ اما با اتفاقاتی که در پشت صحنه این فیلم در حال وقوع است، رسیدن یا نرسیدن فیلم پرهزینه ابراهیم حاتمی‌کیا به جشنواره فجر پیش رو در هاله‌ای از ابهام است.

فیلمبرداری سکانس‌های پایانی این فیلم هم اکنون در دکوری در تهران انجام می‌شود و به زودی نیز به پایان می‌رسد. شنیده‌ها حاکی است که رسیدن و نرسیدن این فیلم به جشنواره ربطی به فیلمبرداری و اخبار منتشرشده درباره حضور نیافتن عرب‌نیا در صحنه فیلمبرداری ندارد و به مراحل فنی فیلم مربوط می‌شود.

پروژه سینمایی «چ» جلوه‌های ویژه عظیمی دارد و ممکن است این بخش از کار باعثشود که فیلم برای جشنواره فجر امسال آماده نشود؛ اما عوامل در تلاشند که اولین نمایش «چ» در این رویداد باشد.

فیلم سینمایی «چمران» تازه‌ترین فیلم سینمایی ابراهیم حاتمی‌کیا است که با توجه به موضوع محوری آن یعنی رشادت‌های شهید مصطفی چمران در دوران دفاع مقدس به‌نوعی بازگشت این فیلمساز به سینمای جنگ تعبیر شده‌است. فریبرز عرب‌نیا، مریلا زارعی، بابک حمیدیان و… از بازیگران این فیلم هستند.

پیش از این تهیه‌کننده فیلم مهدی کریمی بود که بنا به دلایلی و مشکلاتی که برای وی پیش آمد، هم اکنون بنیاد سینمایی فارابی تولید را برعهده دارد. فیلمبرداری این فیلم از مردادماه آغاز شده است.

حاتمی‌کیا از جمله کارگردان‌هایی است که غالبا ساخت و نمایش فیلم‌هایش در جشنواره و اکران عمومی با حاشیه‌های زیادی روبه رو می‌شود؛ از خبرهایی درباره توقیف و ممیزی و تا این روزها که اختلاف با بازیگر نقش اول مرد به گوش می‌رسد که البته گفته می‌شود نرسیدن فیلم به جشنواره ربطی به این مسائل ندارد. گرچه این امکان هم وجود دارد که در دقیقه ۹۰ این اثر به جشنواره هم برسد.

باشگاه خبرنگاران جوان