ملت ایران: علی معلم اعلام کرد: طی نشستی که روزهای آینده با مسعود جعفری جوزانی خواهم داشت، تکلیف «کوروش کبیر» را روشن می کنیم.

این تهیه کننده سینما درباره آخرین وضعیت فیلم «کوروش کبیر» که مدت هاست فیلمنامه اش را برای دریافت پروانه ساخت ارائه کرده است، گفت: متاسفانه هنوز نظری اعلام نشده و با تغییراتی هم که در سازمان سینمایی و اداره کل نظارت صورت گرفته، همچنان منتظر جواب هستیم.

وی با بیان اینکه به نظر می رسد پاسخی داده نمی شود، اظهار کرد: تنها در مقاطعی گفته اند، کار مهم است و باید تصمیم مهمی گرفته شود. همچنین اعلام کرده اند بعضی های دیگر هم می خواهند این کار را بسازند و یا می گویند حساسیت درباره موضوع وجود دارد که من این ها را نمی فهمم.

معلم ادامه داد: به هر حال سناریویی داده شده که قابل بررسی و نظردادن است و نظراتی که داده می شود همه در لفافه است و چیز روشنی را تاکنون به ما اعلام نکرده اند.

وی با بیان اینکه ما همچنان در پی ساخت این فیلم هستیم، خاطرنشان کرد: ما از این کار منصرف نشدیم و باید راه حلی پیدا کنیم. شاید لازم باشد در سطح بالاتری این موضوع مطرح شود و یا منشاء تولید این فیلم را به کشور دیگری ببریم.

سال گذشته در پی اعلام علی معلم مبنی بر درخواست پروانه ساخت فیلم «کوروش کبیر» به کارگردانی مسعود جعفری جوزانی، عزیزاله حمیدنژاد که پیش از این هم از ساخت فیلمی درباره «کوروش» خبر داده بود در یادداشتی همچنان بر ساخت آن تاکید کرد.

عزیزالله حمیدنژاد تاکید کرده بود: «همه می دانند که من از شش سال پیش، مقدمات تولید پروژه سینمایی «کوروش کبیر» را شروع کرده ام و فیلمنامه آن را با نام «کوروش کبیر»(ذوالقرنین) در بانک فیلمنامه خانه سینما، بنیاد سینمایی فارابی و سیما فیلم به ثبت رسانده ام.

ایسنا