ملت ایران: استیون اسپیلبرگ» بار دیگر عنوان پردرآمدترین سینماگر دنیا را به دست آورد.

به گزارش ایسنا و به نقل از اسکرین؛ نشریه‌ اقتصادی «فوربس» در جدیدترین گزارش خود از پردرآمدترین شخصیت‌های معروف دنیا، نام سه بازیگر و کارگردان هالیوودی را در میان ۲۰ نفر اول قرار داده است.

پردرآمدترین سینماگر دنیا کیست؟ + عکس

در این فهرست «اپرا وینفری»، مجری نامدار‌ آمریکایی با درآمد سالانه ۱۶۰ میلیون دلار در رتبه‌ی اول پردرآمدترین چهره‌های سرشناس جهان قرار دارد و پس از او «مایکل بی» با همین میزان درآمد در مکان دوم قرار گرفته است.

«استیون اسپیلبرگ»، کارگردان سرشناس هالیوود با درآمد سالانه ۱۳۰ میلیون دلار در مکان سوم دیده می‌شود. این کارگردان، تهیه‌کننده و فیلم‌نامه‌نویس آمریکایی از کارگردانان الهام‌بخش تاریخ سینما محسوب می‌شود که آخرین ساخته‌اش با نام «لینکلن» را ماه نوامبر به پرده‌ی سینماها می‌برد.

او موفق‌ترین کارگردان سینما در زمینه تجاری محسوب می‌شود که با فیلم‌های «آرواره‌ها»(‌‌١٩٧٥)، «ای. تی»(‌‌١٩٨٢) و «پارک ژوراسیک»(‌‌١٩٩٣) رکورد فروش سینمای جهان را شکست و هریک از این فیلم‌ها پرفروش‌ترین فیلم دوران خود بودند.

از دیگر سینماگران مطرح حاضر در این فهرست می‌توان به «جورج لوکاس» اشاره کرد که بادرآمد سالیانه ۹۰ میلیون دلار در جای نهم این فهرست قرار گرفته است.

«تام کروز»، دیگر بازیگر سرشناس هالیوود نیز با درآمد سالیانه ۷۵ میلیون دلار در مکان سیزدهم و پایین تر از «التون جان» قرار دارد.