به گزارش ملت ایران به نقل از ایسنا، در دو، سه سال گذشته «دموکراسی تو روز روشن»، «دیگری» و «چهل سالگی» با بازی فروتن اکران شد. او همچنین در فیلم سینمایی «خیابان‌های آرام» نقش پررنگی را ایفاء کرده که تاکنون مجالی برای اکران نیافته است.

«بی‌خداحافظی»؛ جمع‌شدن بازیگران چهره در کنار خواننده معروف

در «بی‌خداحافظی» که فیلمی پر بازیگر است، رضا صادقی، محمدرضا فروتن، پگاه آهنگرانی، شقایق فراهانی، مژگان بیات، همایون ارشادی، افشین هاشمی، پیام دهکردی، کوروش تهامی و هومن برق‌نورد ایفای نقش کرده‌اند.

اگرچه «بی‌خداحافظی» از نام‌آورترین و بهترین بازیگران سینما و تئاتر استفاده کرده است اما هیچ کدام از آن‌ها به خودی خود نمی‌توانند مخاطب انبوه را به سینماها بکشانند.

محمدرضا فروتن در سال‌های گذشته سیمرغ بازیگری جشنواره فجر را کسب کرده بود و زمانی طرفداران زیادی داشت. آخرین حضور او روی پرده به فیلم «شبانه روز» باز می‌گردد که بسیار پربازیگر بود اما در عین حال فروشی متوسط داشت.

در دو، سه سال گذشته «دموکراسی تو روز روشن»، «دیگری» و «چهل سالگی» با بازی فروتن اکران شد. او همچنین در فیلم سینمایی «خیابان‌های آرام» نقش پررنگی را ایفاء کرده که تاکنون مجالی برای اکران نیافته است.

پگاه آهنگرانی هم به عنوان یکی از بازیگران سینمای ایران، سال گذشته «ورود آقایان ممنوع» را روی پرده داشت که به لطف رامبد جوان و رضا عطاران به فروش چهار میلیارد تومان دست یافت. «آقا یوسف» و «راه آبی ابریشم» هم اخیرا با بازی او اکران شدند که فروش مناسبی نداشتند.

شقایق فراهانی، مژگان بیات، همایون ارشادی، افشین هاشمی، پیام دهکردی، کوروش تهامی و هومن برق‌نورد هم با اینکه بازیگران بسیار خوبی در سینما و تئاتر هستند اما هیچ‌کدام بازیگران گیشه‌ای محسوب نمی‌شوند. البته رضا صادقی اگرچه بازیگر نیست اما به لطف شهرتش در خوانندگی باعثجذب تعدادی از مخاطبان و شاید بیشتر برانگیختن کنجکاوی مخاطب برای دیدن این فیلم شده است.

«ضد گلوله» و طنازی متفاوت مهدی هاشمی و مسعود کرامتی

در «ضد گلوله» که یک فیلم کمدی جنگی است، مهدی هاشمی، مسعود کرامتی، ژاله صامتی، سعید آقاخانی، مهدی فقیه و … بازی کرده‌اند.

بدون شک، مهدی هاشمی شاخص‌ترین چهره این فیلم در دنیای بازیگری است که مخاطب هم او را به خوبی می‌شناسد. هاشمی که دو دوره قبل در جشنواره فجر سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد را دریافت کرده بود، در کمدی جنگی «ضد گلوله» بازی متفاوتی را در کارنامه خود ثبت کرده است.

او با تسلط فراوان بر نقشش به همراه مسعود کرامتی بار اصلی طنز داستان «ضد گلوله» را برعهده دارد. مهدی هاشمی از جمله بازیگرانی است که مخاطب عام هم او را به خوبی می‌شناسد و به عبارتی می‌توان گفت بازیگری گیشه پسند است. طبیعتا باید بخشی از فروش «ضد گلوله» را به دلیل حضور هاشمی در این فیلم دانست.

در کنار هاشمی، مسعود کرامتی هم بازی خوبی را از خود در این کمدی جنگی به نمایش گذاشته است اما کرامتی با تمام توانایی‌هایش در عرصه‌های مختلف بازیگری، کارگردانی و … جزو بازیگران گیشه پسند سینما محسوب نمی‌شود.

سایر بازیگران «ضد گلوله» مانند ژاله صامتی، سعید آقاخانی و مهدی فقیه را هم نمی‌توان بازیگرانی گیشه‌پسند دانست که مخاطب به خاطر آنها به سینما بیاید.

«آقای کلاه قرمزی» بازیگر یکه‌تاز ۱۸ سال گذشته!

«کلاه قرمزی و بچه ننه» سومین و اصلی‌ترین فیلم اکران عید فطر است. این فیلم یک تنه توانسته سینما را در دو هفته اخیر از بحران خارج کند و باعثشود سینماداران پس از پنج ماه یک نفس راحت بکشند!

این فیلم هم مانند دو قسمت قبلی خود یعنی «کلاه قرمزی و پسرخاله» و «کلاه قرمزی و سروناز» در حال تبدیل شدن به یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های سینمای ایران است.

در سومین قسمت از فیلم‌های سینمایی کلاه قرمزی، باز هم عروسک‌های «کلاه قرمزی» و «پسر خاله» نقش‌های اصلی داستان را برعهده دارند و «پسر عمه‌زا» هم در کنار آن‌ها قرار گرفته است.

کلاه قرمزی که پس از این سال‌ها دیگر خود را «آقای کلاه قرمزی» صدا می‌زند، توانسته در سه عنوان از پرفروش‌ترین فیلم‌های سینمای ایران ایفای نقش کند. او همچنین یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های کودک، نوجوان و حتی بزرگسال ایام عید نوروز در تلویزیون بود.

با این حساب، باید گفت «آقای کلاه قرمزی» احتمالا پولسازترین بازیگر سینمای ایران است که به لطف ایده‌های شگفت‌انگیز و خلاقانه تیم سازنده‌‌ی این فیلم به ۱۸ سالگی رسیده است.