به گزارش ملت ایران به نقل از خبرگزاری مهر: پرستو صالحی از بازیگران سینما و تلویزیون از نبود امنیت شغلی در این حرفه و خانه نشین شدن بسیاری از چهره ها گلایه داشته و در عین حال تاکید دارد که نجیب ترین سینمای دنیا در ایران است.

نقدینگی تهیه کنندگان ایران نیز همانند صنعتگران کشورمان با مشکل مواجه شده است و همین امر سبب شده تا برخی از کارگردان در انتخاب بازیگر تجدید نظر کنند و انتخاب بازیگر از خیابان را به بازیگر حرفه و با سابقه به دلیل توجیه اقتصادی ترجیح دهند.

خانه نشینی هنرمندان کشور

همین کار دوستان فلیم ساز باعثشده تا برخی از بازیگران کشور حرفه ای خود را از دست دهند و خانه نشین شوند که نتیجه این امر کاهش کیفیت تولید فیلم و نابودی هنرمندان کشور خواهد بود.

امروزه سینما و هنرمندان ایران همچون صنعت با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می کنند و هیچ حمایتی از این عرصه و قشر صورت نمی گیرد.

شهروندان حتماً متوجه شده اند که یک بازیگر بعد از ده سال دوباره در سینما و تلویزیون ظاهر می شود و برخی از افراد به جای اینکه بگویند این بازیگر در طول این سال ها دوری از حرفه خود چگونه خرج زندگی خود را تامین می کرده است می گویند چقدر این بازیگر پیر شده است.

این جمله شهروندان نشان دهنده است که بازیگر مدت زمان طولانی از شغل و حرفه ای خود دور بوده است و این امر مفهومی جزء نبود امنیت شغلی برای هنرمندان مفهوم دیگری ندارد.

این روزها خبرهایی از گوشه و کنار ایران شنیده می شود که کارخانه ای تعطیل و یا با تعدیل نیرو مواجه شده است ولی بیکار شدن یک هنرمند ایرانی را هیچ رسانه و فردی متوجه نمی شود.

برخی از هنرمندان ایران به پول های کلان دست یافتند و برخی دیگر با وجود حرفه ای بودن همچنان اندر خم یک کوچه هستند، وجود چنین تفاوتی چیزی جز بی عدالتی و بی انصافی می تواند باشد؟

هنرمندان نیازمند حمایت و امنیت شغلی هستند

یکی از بازیگران پرکار سینما، تئاتر و تلویزیون در حاشیه برگزاری جشن رمضان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مهر، اظهار داشت: در حال حاضر هنرمندان ایران نیازمند حمایت و امنیت شغلی هستند.

پرستو صالحی با بیان اینکه‌ سینمای ایران نجیب ترین سینمای دنیا است، اضافه کرد: به وجود اساتیدی مانند فرهادی، انتظامی و مشایخی در سینما باید افتخار کنیم و این سینما آسان به این سطح نرسیده است و زحمت های بسیار زیادی برای آن کشیده شده است و ما باید پرچم دار باشیم.

گلایه پرستو صالحی از نبود امنیت شغلی

صالحی ادامه داد: اینها مسائلی است که دارد کیفیت کارها را پایین می آورد و حضور نابازیگر بر کار هنرمندان و همچنین در طولانی شدن کارها تاثیر می گذارد و برداشت کارها نیز بیشتر و طولانی می شود.

وی با اشاره به ورود افراد غیر حرفه ای به حرفه ای بازیگری، اضافه کرد: کاره ای نیستم بگویم چی کسی بیاید و چه کسی نیاید ولی حداقل نیروهای متخصص تربیت بشوند وارد این عرصه شوند.

این بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون اظهار داشت: بنده الان ۳۴ ساله هستم وقتی وارد این حرفه شدم ۱۶ ساله بودم قرار نیست من الان نقش دختر ۱۶ ساله و یا ۲۴ را بازی کنم بنابراین باید نقش یک فرد ۳۴ ساله را بازی کنم لذا به دختر ۱۶ ساله بازیگر نیاز است، منظورم این پروسه باید دایره ای حرکت کند نه اینکه بازیگری بدون زحمت در یک نقش گمارده شود.

وی با تاکید بر اینکه نیروی جوان و متخصص درست انتخاب شوند، اظهار داشت: برای پدر بزرگ و مادر بزرگ قصه هامون از بازیگران خوب قدیمی پیشکسوت استفاده کنیم و از خیابان نباید بازیگر وارد کنیم.

این بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون گفت: استاد مرتضی احمدی در عرصه طنز، سعدی افشار هم اکنون خانه نشین و بیکار هستند و هم اکنون از افرادی استفاده می شود که در گذشته فرد کار متفاوت و نامربوط به حرفه اش انجام داده است.

صالحی با بیان اینکه نقشم در این تله فیلم پلیسی منفی است، اضافه کرد: ماجرای این فیلم باند قاچاق مواد مخدر و خرابکارانی هستند که در نهایت دستگیر می شوند.

وی افزود: فیلم دیگر من آرش و پدر زن است که در این فیلم با امیر محمد زند و بنفشه خواه هم بازی هستم و چند تله فیلم دیگر نیز تهیه شده است زمان پخش آنها را نمی دانم و طی چند سال اخیر بیشتر تله فیلم کار کردم و کمتر در سریال ها بازی کرده ام.

این بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون گفت: خانه در غبار کار احمد امینی و تله فیلم دیگر به نام شکارچی انسان که داریوش جهانگیری آن را ساخته است نیز از دیگر کارها است.