این روزها راجع به هزینه های پروژه لاله و پیشینه کارگردانش حرف و حدیثهای فراوانی شنیده می شود. طبق نظر موافقین، مخاطب می بیند که متولیان فرهنگی کشور در این سال ها چقدر در شناساندن و ارائه وجهه مثبت ایران به دنیا کم کاری کرده اند و الحمدولله که تیم آقای شمقدری آمد و این عقب ماندگی را با یک هزینه معقول جبران کرد. از درگاه خداوند هم برای این تیم طلب جزای خیر می کنیم که برای معرفی ایران اسلامی مدرن به جهانیان، یکی از کارگردانان مذهبی و میهن پرست دارای جایگاه ممتاز در سینمای جهان را، به مام میهن برگردانده است.

از طرف دیگر و با ملاحظه نظر مخالفین پروژه و کارگردانش میبینیم که خدایا، تیم آقای شمقدری چه ستمی به اعتقادات و وجهه ایران اسلامی و پول بیت المال روا داشته اند، آنهم با همکاری کارگردانی که در بیست ساله اخیر در هالیوود، بعنوان یک ایرانی با تهیه کنندگی و ساخت فیلم های ساختار شکن و مستهجن، آبروی ایران اسلامی را به حراج گذاشته بود.

نظر مخالفین پروژه و کارگردان لاله(برگرفته از سایت تابناک):

او(اسداله نیک نژاد) از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۳ در پروژه هایی مدیرتولید، تهیه کننده اجرایی و… بوده که در طبقه بندی معمول اروتیک به شمار می روند و ساختارشان کاملاً مستهجن است و در این سال ها به جز حضور در چنین مجموعه هایی، فعالیت دیگری نداشته و از وی پس از سال ۲۰۰۳ نیز اساساً همین نوع فعالیت سینمایی هم ثبت نشده است!

" دریای سیاه ۲۱۳ "، " زنان شب Women of the Night "، " شرم _ شرم _ شرم Shame - Shame Sham e "، " مکانی به نام حقیقت A Place Called Truth " و " دفتر خاطرات کفش قرمزی Red Shoe Diaries "، آثار مستهجنی است که در کسوت های اشاره شده، نیک نژاد با آنها همکاری داشته و به عنوان سوابق نیک نژاد در بانک اطلاعات نیویورک تایمز و IMDB ثبت شده و متأسفانه آنچنان آکنده از داستان ها و صحنه های اروتیک است که قابل توصیف نیست؛ اما ظاهراً وقتی شخصی قرار است حمایت شود، سوابق کاری وی، چندان مهم نیست و می توان میلیاردها تومان بیت المال را دست او داد. ‍

در مقابل، جناب آقای شمقدری در آخرین دفاعش از پروژه لاله، دفاع جانانه ائی هم از کارگردان پروژه کرده اند که ذیلا " می آید(فرارو کد خبر: ۱۷۱۸۵۹ تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۰۹ / ۱۹ به نقل از مثلث):

آقای نیک نژاد کارگردانی است که آثار تولیدی اش تا سال ۶۴ که از ایران مهاجرت کرده، همگی آثار ارزشمند و قابل دفاعی است و در همه ۳۰ سال حضورش در هالیوود، در هیچ تحرک و اقدام ضدنظامی حضور نداشته است. ضمن آنکه او به عنوان یک علاقمند به کشور و انقلابش شناخته می شده است و با مسلمانان لس آنجلس نیز ارتباط و همکاری های مدنی خوبی داشته است و انگیزه او از ساخت این فیلم هم چیزی نیست به جز پاسخ به همه یاوه گویی هایی که او در شبانه روز در فضای رسانه ائی و سینمایی آمریکا شاهد آن بوده است. حتی وی تلاش کرده زیبایی های ایران عزیز را در فیلمش بازتاب دهد تا ایران مقتدر و این سرزمین زیبا، عربستان دیگری تلقی نشود. اتهام بی مبنای بعضی سایت ها و افراد که وی را فیلمساز پورنوساز جا زده بودند نیز در یکی از دادگاه های کشور مردود اعلام شد و اتهام زننده به شلاق و توقیف سایتش محکوم شد که البته حکم شلاق با رضایت نیک نژاد بخشیده شد.

حال از متولیان امر استدعا دارم محبتی فرموده، آندسته از مردم عزیزی که مثل بنده حقیر بین این تناقضات، هاج و واج مانده اند را از سردرگمی نجات بدهند. بالاخره آنچه از ظاهر امر پیداست، ادعای یک طرف ماجرا، کذب است.