به گزارش ملت ایران به نقل از سینماپرس: علیمردانی در مورد فیلم سینمایی «مردن به وقت شهریور» گفت: به زودی وارد لوکشینی در بیمارستان عمل خواهیم شد.

«مردن به وقت شهریور» تازه ترین اثر سینمایی هاتف علیمردانی که فیلم سینمای بخاطر پونه او در حال اکران است، بعد از ۲۰ جلسه فیلمبرداری، با اضافه شدن بازیگران جدید به راه خود ادامه می دهد.

علیمردانی گفت: تا کنون ۲۰ جلسه را فیلمبرداری کرده ایم که فکر می کنم ۵۰ درصد دیگر از کار باقی مانده و امیدوارم گروه با همین انرژی به کار خود ادامه بدهد.

علیمردانی اضافه کرد: به تازگی مارتین شمعون‌پور و هومن خدا دوست به گروه بازیگران این فیلم اضافه شده اند و به زودی فیلمبرداری در لوکیشن سعادت آباد پایان می یابد و به لوکیشن بعدی که بیمارستان توانبخشی عمل هست می رویم.

کارگردان بخاطر پونه درباره کار با حمید فرخ نژاد و هانیه توسلی گفت: آقای فرخ نژاد و خانم توسلی بازیگران بزرگ سینمای ایران هستند و کار با این دو عزیز بسیار برایم لذت بخش است. برای هر پلان با حمید فرخ نژاد صحبت می کنم و نقش را تحلیل می کنیم و آقای فرخ نژاد همیشه پیش نهاد های خوب و اید های جذابی برای فیلم دارند.

نام فیلم براساس نام کتابی از سیدعلی صالحی است که «عاشق شدن در دی‌ماه مردن به وقت شهریور» است. که در سال ۷۵ به چاپ رسید.

داستان این فیلم اجتماعی و درباره دو جوان کنکوری است که فقط چند ماه برای کنکور و حضور در دانشگاه وقت دارد و این یک موقیت ویژه را رقم می زند.