تهیه‌کننده سریال «طهران نو» از تمام تصویربرداری این سریال خبر داد و گفت: تعدد لوکیشن‌ها و بازیگران از ویژگی‌های مثبت این سریال است.

علی تقی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس تلویزیون خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، درباره‌ی روند تولید سریال «طهران نو» خاطرنشان کرد: تصویربرداری سریال «طهران نو» که از آذر ماه سال ۹۰ آغاز شده بود، به پایان رسید و اکنون کار تدوین و صداگذاری این سریال آغاز شده و ادامه دارد.

او درباره‌ی میزان رضایتمندی‌اش از برآیند کار توضیح داد: رضایت من معیار مناسبی برای سنجش افکار عمومی و تضمین موفقیت سریال در پخش نیست، ‌ اما این امید را دارم که مخاطبان بعد از دیدن سریال از آن راضی باشند، ‌ به این دلیل که به طور یقین می‌توانم بگویم گروه برای تولید این سریال از شیوه مرسوم و متداول و اصول سریال‌سازی که در جهان رایج است الگوبرداری کرده است، به طوری که تعریف تهیه‌کننده در شأن و منزلت این جایگاه باشد.

این تهیه‌کننده در ادامه افزود: اگر سریال‌های موفق ۲۰ سال اخیر دنیا را مرور کنید، متوجه می‌شوید تهیه‌کننده و خالق بر اجرای متن اشراف کامل دارد، من نیز به اندازه‌ی بضاعتم سعی کرده‌ام فیلمنامه به بهترین شکل تولید شود؛ چرا که فیلمنامه‌ی این مجموعه از قابلیت خوبی برخوردار بود و همین مسؤولیت من و گروه را سنگین می‌کرد. شما وقتی فیلمنامه‌ی سنجیده‌ای دارید باید تمام اجزایش را به بهترین شکل لحاظ کنید از انتخاب بازیگران گرفته تا کارگردان و فیلم‌بردار؛ در این شرایط به عنوان تهیه‌کننده باید بتوانید مجموعه هماهنگی با فیلمنامه را فراهم کنید.

تقی‌پور در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود تعدد لوکیشن و بازیگران را از ویژگی‌های مثبت سریال «طهران نو» برشمرد و گفت: این تعدد در عین حال که تولید سریال را سخت می‌کرد بر جذابیت‌ سریال می‌افزود.

وی با بیان اینکه ریتم سریال «طهران نو» بسیار گیراست، ‌ خاطرنشان کرد: امیدوارم مجموعه عواملی که در تولید این سریال نقش داشتند، ‌ در نهایت بتوانند خروجی رضایت‌بخشی برای مخاطبان باشند.

سریال «طهران نو» روایت زندگی کیا مقدم است که پس از ۱۲ سال دوری از وطن و شکست در زندگی زناشویی، برای پیگیری کارهای شخصی به کشور باز می‌گردد، ‌ ولی در همان بدو ورود با اتفاقاتی روبه رو می‌شود که زندگی خودش و بسیاری را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

عوامل سریال «طهران نو» عبارتند از:

تهیه‌کننده: علی تقی‌پور‌، کارگردان: فرید سجادی حسینی، ‌ نویسنده: امیر سهرابی و امیر رضا کلاچیان، ‌ دستیار اول و برنامه ریز: روز به سجادی حسینی‌، مدیر تولید: جعفر عروجی، ‌ طراحی صحنه و لباس: بابک کریمی، مدیرتصویرداری: داود امیرنی، عکاس: ناصر سجادی حسینی، صدابردار: فرزام منطقی، طراح گریم: امیراسکندری، تدوین: روزبه فرازمند.

بازیگران این مجموعه عبارتند از: مهران احمدی‌، علی سرابی، ‌ هومن سیدی، ‌ بهروز شعیبی، ‌ شقایق دهقان، ‌ ندا مقصودی، ‌ سمیرا ذکایی، لیندا کیانی، ‌ گلاره عباسی، ‌ بهناز جعفری، ‌ آتنه فقیه نصیری، ‌ پوراندخت مهیمن، ‌ سوگل طهماسبی، ‌ بیژن افشار، الهام کردا، بهاره ریاحی، ‌ کیوان خانبگی و اشکان خطیبی.