مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی که در خصوص افتتاح خانه نمایش شماره دو با روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی گفت و گو می کرد، گفت: تئاتر یک کالای فرهنگی تاثیرگذار است که می‌تواند در ارتقای سطح فرهنگی هر اجتماعی تاثیر داشته باشد. در این میان یکی از ابزارهای توسعه تئاتر، توجه به بخش سخت‌افزاری آن و در واقع افزایش محل اجرای نمایش است.
وی ادامه داد: وجود سالن‌هایی در محله‌ها و نقاط مختلف شهر تهران می‌تواند این امکان را فراهم کند که هر یک از افراد در نزدیک محل زندگی‌شان به تماشای آثار نمایشی بنشینند.
خاتمی با اظهار خرسندی از اینکه ایجاد خانه نمایش شماره دو می‌تواند به جامعه تئاتر کشور کمک کند، عنوان کرد: با گسترش این چنین فضاهایی در سطح شهر، شعار تئاتر برای همه تحقق می‌یابد.
وی در ادامه درخصوص توسعه این طرح در دیگر استان‌های کشور، اظهار کرد: نبود سالن استاندارد در شهرستان‌ها مشکل اساسی است و معمولا سالن‌های نمایشی در استان‌ها تنها در یک بخش خاص از بافت شهر واقع هستند که قابل استفاده نبوده و جوابگوی همه مخاطبان نیستند. بنابراین امیدوارم با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری‌ها و نهادهای مردمی اینگونه فضاها در شهرستان‌ها نیز گسترش یابد.
مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران با اشاره به اینکه باید آثار نمایشی را براساس نیاز شهروندان تولید کرد، یادآور شد: همان طور که وقتی تالاری را برای کودکان در نظر می‌گیریم می‌دانیم که مخاطبان مشخصی دارد و تولیدات این تالار هم بر اساس سلایق این مخاطبان است؛ بنابراین اگر نگاه واقع‌بینانه‌ای داشته باشیم، هر یک از مردم در بخش‌های مختلف شهر سلایق متفاوت از هم دارند و مخاطب باید حق انتخاب داشته باشد.
وی تصریح کرد: در واقع باید پیش از به صحنه بردن یک اثر به جغرافیای آن مکان توجه کنیم و اینکه مخاطبان‌مان را در محدوده‌ای که فعالیت می‌کنیم، بشناسیم.
وی در پایان خاطرنشان کرد: افتتاح سالن‌های نمایشی کمک می‌کند که تئاتر تبدیل به یک کالای فرهنگی تاثیرگذار شود و من امیدوارم که این اتفاق در شهر تهران ادامه یافته و در دیگر استان‌های کشور نیز آغاز شود.

منبع: ایران تآتر