به گزارش سرویس فناوری ملت ایران، یک شرکت اروپایی میزبان(هاست) داده، حجم زیادی از اطلاعات مگاآپلود را پاک کرده است.

او که این اقدام را " بزرگترین قتل عام داده ها در تاریخ اینترنت " می داند اعلام کرده که اطلاعات و فایل های شخصی میلیون ها کاربر برای همیشه از دست رفته است.

مقامات ایالات متحده سال گذشته سایت مگاآپلود را بستند. آقای " دات کام " مدیر این سایت متهم شده بود که در به اشتراک گذاری فیلم و موسیقی به طور غیرقانونی، به مردم کمک می کند.

شرکت هلندی LeaseWeb که اقدام به پاک کردن این اطلاعات کرده اعلام کرده است که از زمان بسته شدن و متهم شدن سایت مگاآپلود توسط مقامات آمریکا، این شرکت با هزینه ی خود ۶۳۰ سرور را حفظ و نگهداری کرده بود.

این شرکت در وبلاگ رسمی خود نوشته است: " پس از یک سال وقتی مشاهده کردیم که هیچ کس علاقه ای به اطلاعات موجود بر روی این سرور ها ندارد، ما گزینه های پیش رو را بررسی کردیم. تصمیم گرفتیم که در فوریه ۲۰۱۳ برای سرور ها درخواست مجوز دوباره کنیم "

اما آقای دات کام در تویتر خود اعلام کرده که وکلای مگاآپلود بارها به شرکت LeaseWeb اعلام کرده اند که تا زمانی که پرونده آنها در آمریکا در انتظار دادگاه است، ار پاک کردن اطلاعات سرورها خودداری کنند.

وی اضافه کرده که هیچ هشداری از LeaseWeb مبنی بر حذف سرور ها دریافت نکرده است. موضوعی که منجر به جاری شدن اشک از چشم های وی شده است!