ملت ایران:با معرفی فضا های ذخیره سازی ابری(کلاد)، کاربرد فلش مموری ها کمتر از گذشته شده است.

اگر شما هم فلش مموری بلااستفاده ای دارید این ۵ پیشنهاد را مطالعه کنید تا از حافظه USB خود کارهایی بیش از ذخیره سازی فایل و فولدر ببینید.
۱ - اجرای برنامه ها در همه جا
با وجود اپلیکیشن های متن باز و قابل حملی(Portable) مانند PortableApps که در اینترنت وجود دارند. می توانید اپلیکیشن های زیادی را به کمک حافظه USB اجرا کنید. به این معنی که بدون نیاز به نصب، می توانید از نرم افزارهای خود بر روی لپ تاپ دوستانتان استفاده کنید.
۲ - وسیله ای برای روز مبادا
فایل Setup سیستم عامل ویندوز یا لینوکس را بر روی فلش خود ذخیره کنید تا در هر زمان به فریاد رایانه های خسته و بیمار برسید!
۳ - یک کلید امنیتی منحصربفرد
اطلاعات حساس و مهمی بر روی لپ تاپ خود دارید؟ با برنامه هایی مانند Predator فلش مموری خود را به یک دانگل تبدیل کنید. به کمک این دانگل، لپ تاپ شما تنها در صورتی قابل استفاده است که حافظه USB به آن متصل باشد.
۴ - بهبود عمل کرد سیستم عامل
نرم افزارهای بهبود عمل کردی مانند ReadyBoost، از طریق اینترنت قابل دسترسی هستند. آن ها را بر روی فلش مموری خود ذخیره کرده و از آن ها برای افزایش سرعت و کارآیی سیستم عامل ویندوز استفاده کنید.
۵ - تست کردن وب سایت
توسعه دهندگان وب احتمالاً با این کاربرد آشنا هستند. نرم افزارهایی متنوعی مانند Server۲Go وجود دارند که به کمک آن ها می توان یک وب سایت را مستقیماً از روی فلش مموری اجرا کرد.