مجید نوردوست: در بروزرسان جدید برنامه‌ی وایبر این امکان به وجود آمده که کاربران بتوانند پیام‌های ارسالی خودشان را از روی دستگاه گیرنده‌ و هم از روی دستگاه فرستنده‌ی پیام پاک کنند.

امکان حذف پیام‌های ارسالی از روی سیستم گیرنده در وایبر فراهم شد

نبود امکان پاک کردن پیام‌های ارسالی از روی سیستم‌های گیرنده‌ی پیام، یک چالش بزرگ برای بسیاری از کاربران بود و به همین دلیل شرکت وایبر در بروزرسان جدیدی که برای برنامه‌‌ی پیام‌رسان خودش عرضه کرده، این امکان را به وجود آورده است.

در بروزرسان جدیدی که برنامه‌‌ی وایبر را به نسخه‌ی ۵.۶. ۵ ارتقا می‌دهد، امکان حذف پیام از روی سیستم گیرنده هم به وجود آمده است. حتی اگر پیامی را برای گروهی از کاربران ارسال کرده باشید، می‌توانید آن پیام را از روی سیستم‌های تمام افراد پاک کنید. اگر پیام خجالت آوری ارسال کرده باشید، می‌توانید از ویژگی جدید وایبر استفاده کنید تا پیام‌تان از سیستم‌گیرنده حذف شود.

اپدیت جدید وایبر

از دیگر ویژگی‌های جدیدی که در این بروزرسان به‌وجود آمده، امکان ارسال مدارک مختلف برای برگزاری کنفرانس‌های خبری یا کارهای دیگر است.

یک تغییر جدید هم در نسخه‌ی iOS این برنامه به وجود آمده که به وسیله‌ی آن کاربران می‌توانند از قسمت اعلان‌های آیفون یا آیپد به پیام‌های دریافتی پاسخ دهند. همچنین این برنامه از سرویس iCloud پشتیبانی می‌کند و کاربران می‌توانند فایل‌هایی که در این سرویس آپلود کرده‌اند را با وایبر برای یکدیگر ارسال کنند.

البته در گذشته شرکت بلک‌بری در پیام‌رسان BBM هم این ویژگی را به وجود آورده بود و کاربران می‌توانستند پیام‌های ارسالی خودشان از روی سیستم‌های گیرنده حذف کنند.