فرزانه احسانی مؤید: احتمالا اپل برای تولید نمایشگرهای آینده‌ی در گوشی‌های آیفون خود که در سال ۲۰۱۸ عرضه می‌شوند، از تکنولوژی پنل‌های OLED شرکت سامسونگ استفاده خواهد کرد.

این یکی دیگر از آن دست شایعه‌هایی است که آن‌قدر تکرار شده، کم‌تر مورد توجه قرار می‌گیرد. ولی این بار قضیه کاملا جدی است و خبرها را خود مدیران شرکت‌ها منتشر کرده‌اند.

در ساخت آیفون‌های ۲۰۱۸ از پنل OLED سامسونگ استفاده می‌شود

مدتی هست که اپل قصد دارد از تکنولوژی LCD فاصله بگیرد. مدیران سامسونگ خبر داده‌اند که به احتمال زیاد در آیفون‌های بعدی از پنل‌های OLED تولید شده توسط سامسونگ استفاده می‌شود.

این شرکت در گفت‌وگوهای اخیری خود با اپل، درباره‌ی ویژگی‌های نمایشگرهای LED و اندازه‌ی آن‌ها در گوشی‌های آیفون صحبت کرده. قرار است آیفون با نمایشگر LED حوالی سال ۲۰۱۸ وارد بازار شود.

شنیدن خبرها از زبان مدیران سامسونگ اعتبار و صحت آن‌ها را تایید می‌کند. به این ترتیب تکنولوژی نمایشگرهای LED با تنوع بیش‌تری روی محصولاتی به غیر از سامسونگ به اجرا درمی‌آید.

تا حالا از بین گوشی‌های هوشمند فقط سری گلکسی بود که نمایشگر LED داشت. اما برای این‌که بیش‌تر شناخته و بین کاربران توزیع شود، لازم بوده سامسونگ نظر شرکت‌های دیگر را هم جلب کند تا این پنل را روی دستگاه‌های خود نصب کنند. این پروسه با شرکت چینی EOM آغاز شد ولی قطعا کوپرتینو برگ برنده و بلیت طلایی فروش بالا و جا افتادن تکنولوژی پنل OLED در بین اولویت‌های افراد در انتخاب دستگاه‌های هوشمند و تکنولوژیک است.

البته در حال حاضر که ال‌جی تامین‌کننده‌ی اصلی پنل‌های آیفون است، نظر دیگری دارد و ضمن نشان دادن روی دیگر این سکه به طرفداری از LCD و توصیف مزیت‌های آن می‌پردازد؛ ویژگی‌هایی مثل تولید آسان و ارزان. هنوز هم هستند عده‌ای که عقیده دارند اپل همچنان سعی می‌کند روی تقویت و کاربرد پنل‌های LCD تمرکز ‌کند تا حداکثر سود ممکن را از آن به دست بیاورد.

اما طوری که از روند بازار نتیجه می‌شود اپل باید برای هم‌گام شدن با روند جاری و به‌روز نگه داشتن خود، کم‌کم LCD را کنار بگذارد؛ حتی اگر این تصمیم فعلا توجیه اقتصادی قابل قبولی برای این شرکت نداشته باشد.