بالاخره پس از مدت‌ها انتظار iOS ۹ شرکت اپل به‌طور رسمی برای دانلود و نصب بر روی آیفون، آی‌پد و آی‌پاد تاچ در دسترس کاربران قرارگرفت.

طبق معمول، کاربران می‌توانند با مراجعه به سربرگ General در قسمت تنظیمات و انتخاب گزینه Software Update یا متصل کردن دستگاهشان به جدیدترین نسخه آیتونز، این به‌روزرسانی را دریافت کنند.

«۹ iOS» عرضه شد

روند به‌روزرسانی کاملا معمولی بوده و سیستم‌عامل جدید شرکت اپل به ۱.۳ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی نیازخواهد داشت. اگرچه iOS ۹ در مقایسه با نسخه‌ پیشین سیستم‌عامل اپل از تغییرات ظاهری زیادی بهره‌مند نشده اما این نسخه جدید از بهبودها و بهینه‌سازی‌های فراوانی بهره می‌برد که به منظور پایدارترکردن هرچه بیشتر این سیستم‌عامل به کار گرفته‌ شده‌اند.

علاوه بر فونت جدید سن‌فرانسیسکو شرکت اپل، iOS ۹ از یک سوئیچر جدید برای مالتی تسکینگ بهتر برنامه‌ها و البته Siri هوشمندتر و پویاتر بهره‌مند شده است. کاربرانی که از آی‌پدهای جدیدتر استفاده می‌کنند نیز از قابلیت تقسیم پنجره‌ها و نمایش مالتی تسکینگ، مشابه با آنچه سامسونگ و مایکروسافت بر روی تبلت‌هایشان ارائه می‌دهند بهره خواهند برد. برنامه جدید News نیز روشی جدید برای خواندن جدیدترین خبرها ارائه می‌کند.

روی هم رفته می‌توان ادعا کرد که این به‌روزرسانی، یک دیدگاه کاملا شفاف از خواسته‌های اپل و البته برنامه‌ریزی‌های این شرکت را نشان می‌دهد.