هاست

هاست(host) در لغت به معنای میزبانی میباشد و به طور خلاصه در زمینه اینترنت و شبکه به معنای میزبانی از سایت یا فایل میباشد. با توجه به گسترش سریع اینترنت در کشورمان نیاز به داشتن یک وب سایت برای افراد، موسسات، سازمان، شرکت ها و … امری ضروری و لازم میباشد تا کاربران بتوانند در کوتاهترین زمان و در هرجایی که هستند از محصولات یک شرکت، اطلاعیه های یک سازمان، اطلاعات تماس مربوط به یک فرد و … مطلع باشند و بتوانند از آن استفاده کنند یکی از پایه ترین نیازهای راه اندازی یک وب سایتخرید هاستمیباشد. شما برای اینکه سایتی راه اندازی کنید باید محتوا و قالب وب سایت خود را در مکانی مطمئن قرار دهید که همیشه در اختیار کاربران باشد.

با توجه به ارتقای سطح کیفی اینترنت در ایران چند سالی هست که پتانسیل راه اندازی سرور در ایران مهیا شده است و این امر موجب شده تا مدیران سایت های مختلف به خرید هاست ایران رو بیاورند. هاست ایران چند مزیت و چند عیب دارد از مزیت بسیار خوب هاست در ایران این است که به دلیل نزدیک بودن سرور به کاربران و بازدید کنندگان سرعت سایت لود سایت به طور چشم گیری بالا میرود. از دیگر مزیت های هاست ایران میتوان به در دسترس بودن فیزیکی سرور برای رفع ایرادات فنی اشاره کرد. از عیب های این هاست نیز میتوان به گران بودن سرور و پهنای باند و سرعت پایین تر اینترنت نسبت به سرور های خارجی در ایران اشاره کرد.


ثبت دامنه

یکی دیگر از گام های نخست در راه اندازی یک وب سایت ثبت دامنه آن میباشد. شما با انجام این کار در واقع یک آدرس با مالکیت ۱۰۰% برای خود در دنیای مجازی ثبت کرده اید و همه افراد میفهمند که این دامنه با آدرس مثلا domain. com مالکیتش از آن شماست. همیشه برای خرید دامنه وقت بگذارید چون عوض کردن آن معمولا به نفع شما نیست! سعی کنید دامنه ای کوتاه، با مفهوم، مربوط به کسب و کارتان و به یاد ماندنی انتخاب کنید که هر کس با یک بار دیدن دامنه شما آن را به خاطر بسپارد. در صورتی که میخواهید دامین بیانگر ملیت شما باشد حتما از تی ال دی IR استفاده کنید و در غیر اینصورت پسوندی که مرتبط با زمینه کاری شماست را خریداری کنید. توجه داشته باشید اسامی را انتخاب کنید که شبیه اسم سایت های معروف نباشد تا مشتریان و مراجعه کنندگان شما به اشتباه وارد سایت رقیب نشوند.