با وجود اینکه اپل در ماه‌های اخیر با حاشیه‌های بسیاری در رابطه با عرضه آیفون ۶ و همینطور خم شدن این گوشی روبرو شده بود اما محصولات جدید این کمپانی یعنی آیپد و آی‌مک قبل از آغاز سال میلادی معرفی خواهند شد.

کمپانی اپل نسل جدیدی از آی‌پد و آی مک های خود را در کنفرانس خبری به تاریخ ۱۶ اکتبر سال جاری(۲۴ مهر) و قبل از آغاز سال ۲۰۱۵ میلادی معرفی خواهد کرد تا در واپسین روزهای سال میلادی نیز به ارائه محصولات خود پرداخته باشد.

آی پدهای جدید به همراه آی مک رتینا و سیستم عامل OS X ۱۰.۱۰ Yosemite معرفی خواهند شد. این سیستم عامل جدید مدتهاست که نگاه مخاطبان بسیاری را به خود جلب کرده و کاربران زیادی برای استفاده از سیستم عامل یوزمیت به انتظار مانده اند.

بنا به گزارشهای منتشر شده، آی مک جدید به وضوح تصویر ۵K و رزولوشن ۵۱۲۰*۲۸۸۰، صفحه نمایش ۲۷ اینچی، پردازنده گرافیک AMD مجهز خواهد بود. درباره پردازنده این دستگاه پیش بینی می شود که از پردازنده Haswell که نسل جدیدی از Broadwell ساخت شرکت اینتل است، برخوردار خواهد بود که در سال ۲۰۱۵ میلادی عرضه خواهد شد.

در این کنفرانس خبری، محصولات متفاوت و گوناگونی از اپل رونمایی و معرفی خواهند شد. برخی از سایت ها خبر از معرفی آی‌پد ایر، آی‌پد ایر طلایی و همینطور آی‌پد مینی رتینا را نیز اعلام کرده اند. اما نسل جدید پردازنده ها به سنسورهای اثر انگشت تاچ آی دی مجهز خواهند بود.

اپل قصد دارد تا مک بوک های متفاوتی را با صفحه نمایش ۱۲ اینچی و در دو نسخه متفاوت با صفحه نمایش رتینا و بدون صفحه نمایش نمایش رتینا و با قیمت های نازل تری عرضه کند.