زمانی که در رابطه با خودروی مفهومی یا همان کانسپت ها می شنویم بیشتر انتظار داریم با یک وسیله نقلیه متفاوت و دارای ظاهری عجیب مواجه باشیم. معمولا خودروهای مفهومی در اندازه سدان(صندوق دار)، کوپهو یا اس یو وی(شاسی بلند) طراحی می شوند و چنانچه این طرح با اقبال عمومی مواجه شود و بازاریابی برای آن نتایج مثبت داشته باشد وارد چرخه تولید انبوده می شود اما این بار برند مرسدس بنز دست به خلق یک مدل مفهومی متفاوت زده که حقیقتا دنیای خودرو را به چالش کشانده است.
(به وضعیت چراغ ها(خاموش و روشن) در تصاویر دقت کنید)
به گزارش گروه بین المللپول نیوز، بنز با معرفی فیوچر ۲۰۲۵ در نمایشگاه هانوفر(آلمان) دنیای خودرو را به تحسین تیم طراحی خود واداشت. فیوچر۲۰۲۵ یک خودوری سنگین با جذاب ترین طراحی ممکن در ساختار یک کامیون است. با آنکه طرح اولیه آن در ماه ژوئیه منتشر شده بود اما ارائه اولین نمونه آنهم بدون سر و صدای خاص از جانب کمپانی حقیقتا بازدیدکنندگان نمایشگاه هانوفر را غافلگیر کرده و ذهن مخاطبان را به شدت درگیر خود ساخته است. استفاده از تکنولوژی لامپ های ال ائی دی در هوشمندانه ترین شکل ممکن، ظاهری کشف ناشدنی به فیوچر۲۰۲۵ داده است.
نکته قابل توجه آن است که بیشتر مخاطبین بر این باور هستند که نمای بیرونی این خودرو شباهت بسیاری به محصولات کمپانی اپل دارد. حال آنکه بنز با استفاده از یک تبلت ۱۰ اینچی سامسونگ در تصاویر منتشره فیوچر۲۰۲۵، به نوعی خواسته این تصور را از طراحی خود دور نگه دارد.
استفاده از یک تبلت بزرگ در کنسول جلوی فرمان این خودرو ما را به یاد تسلا مدل اس خودروساز آمریکایی انداخت اما تبلت بزرگ تسلا در مرکز داشبورد قرار دارد و از این جهت با فیوچر۲۰۲۵ تفاوت هایی دارد. حالت آتو پایلوت یا همان هدایت خودکار ار دیگر امکاناتی است که بنز در تصاویر تبلیغاتی این خودرو روی آن تاکید داشته است.

بنابر پیش بینی بنز این محصول تا ۱۰ سال آینده بطور کامل در جاده ها حضور خواهد داشت. نامگذاری فیوچر۲۰۲۵ نیز با این پیش بینی بنز بی ارتباط نیست؛ " آینده ۲۰۲۵ ".