محمد مهدی حیدرپور- رنگ از جمله عناصر کلیدی در انتخاب و خرید یک محصول محسوب می شود. با در نظر گرفتن این مساله، طی چند سال گذشته شاهد توجه هرچه بیشتر تولیدکنندگان موبایل های هوشمند به موضوع مذکور بوده ایم. تنوع رنگ محصولات بر اساس جذب خریداران بیشتر صورت می گیرد و به عنوان مثال استفاده از برخی رنگ ها جلب نظر خریدارانی خاص مانند بانوان را دنبال می کنند.

طی چند وقت اخیر رنگ طلایی یکی از رنگ های محبوب برای موبایل های هوشمند بوده و به نظر نمی رسد در آینده نزدیک نیز از دور خارج شود. رنگ طلایی می تواند حالت لوکس تری به محصول مورد نظر ببخشد. این روند به نوعی با عرضه آی فون۵Sدر سال گذشته آغاز شد که با رنگ های خاکستری و سفید نیز در دسترس است. اگرچه موبایل های طلایی رنگ پیش از آن نیز وجود داشته اند اما فاقد محبوبیت و تنوع امروزی بودند.

طی سال جاری میلادی، تقریبا تمامی پرچمداران موبایل های هوشمند افزون بر رنگ های سنتی سیاه و سفید دارای یک نسخه طلایی نیز بوده اند. از این رو، فرصت مناسبی برای گرد هم آوردن بهترین موبایل های هوشمند طلایی رنگ ایجاد شده است. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

اپل آی فون ۶ و آی فون ۶ پلاس

نسخه ششم موبایل هوشمند اپل از هر لحاظ ارتقا یافته است و آغازی جدید برای این شرکت مطرح محسوب می شود. آی فون جدید نیز از تنوع رنگی مشابه با آی فون۵Sشامل خاکستری، سفید و طلایی سود می برد. بخش جلو آی فون ۶ طلای رنگ دارای پنلی سفید است و بخش های کناری و پشتی آن طلایی هستند. از نظر طراحی، آی فون ۶ با نمایشگر ۴.۷ اینچی و آی فون ۶ پلاس با نمایشگر ۵.۵ اینچی مشابه یکدیگر هستند.

اچ تی سی وان

اچ تی سی واندر ماه مارس ۲۰۱۴ روانه بازار شد. پرچمدار جدید اچ تی سی از بدنه ای تمام فلزی و یک نسخه طلایی رنگ در کنار رنگ های خاکستری و نقره ای سود می برد. پس از عرضه وان، اچ تی سی دو محصول مشابه شامل وانو وانویندوزی را نیز عرضه کرده که هیچ کدام دارای رنگ طلایی نیستند.

هوآوی اسند میت ۷

اسند میت ۷ یکی از سورپرازهای شرکت هوآوی در نمایشگاه ایفا ۲۰۱۴ بود. این موبایل هوشمند اندرویدی به نمایشگر ۶ اینچی، پردازنده۸ + ۱هسته ای و باتری ۴۱۰۰ میلی آمپری مجهز شده است. در ساخت اسند میت ۷ از فلز استفاده شده و نسخه طلایی رنگ آن نیز عرضه می شود.

ال جی

پرچمدار جدید ال جی یکی از نخستین مدل های مجهز به نمایشگر کیو اچ دی(۱۴۴۰×۲۵۶۰پیکسل) است. این مساله یکی از عوامل محبوبیت ال جیبوده و همچنین تنوع رنگی بالا شامل طلایی، سیاه، سفید، قرمز و بنفش توجهات به سوی آن را افزایش داده اند.

سامسونگ گلکسی آلفا

با ضخامت ۶.۷ میلیمتر، گلکسی آلفا نازک ترین موبایل هوشمند سامسونگ و همچنین نخستین عضو خانواده گلکسی که به فریم فلزی مجهز شده، محسوب می شود. گلکسی آلفا دارای نمایشگر ۴.۷ اینچی اچ دی است و بر خلاف گلکسیدر برابر آب مقاوم نیست.

سامسونگ گلکسی

بی تردید، گلکسیپر فروش ترین موبایل هوشمند سامسونگ در سال ۲۰۱۴ است. پرچمدار جدید غول صنایع الکترونیک کره جنوبی طی سال جاری میلادی و با تنوع رنگ بیشتر نسبت به گذشته عرضه شد. امکان خرید نسخه طلایی رنگ این محصول در کنار رنگ های سیاه، سفید و آبی وجود دارد.

سامسونگ گلکسی نوت ۴

گلکسی نوت ۴ یکی از پیشرفته ترین موبایل های هوشمند سامسونگ محسوب می شود. در دامنه رنگ های این محصول نیز نسخه طلایی گنجانده شده است. رنگ طلایی نه تنها بخش عمده بدنه گلکسی نوت ۴ را می پوشاند بلکه بخش عمده قلم S Pen نیز طلایی رنگ است.