آیفون ۶ با قابلیت های زیاد که احتمالا خیلی از کسانی که از طرفداران این سیب گاز زده هستند، انتظارش را می کشند.
این نسخه جدید در دو مدل ۴.۷ و ۵.۵ اینچی روانه بازارهای جهانی خواهد شد که هر دو مدل از مدل چهار اینچی فعلی بزرگتر هستند. البته ظاهر گوشی شبیه به آی فون S۵ است. عکس های منتشر شده از این گوشی جدید، نشان می‏دهد کلیدهای کنترل صدا در آی فون ۶ در کنار گوشی است. این کلیدها ظاهرا با تغییرات کوچکی موجب ارتفاع کمتر در گوشه ‏ها و کاهش تغییر ناخواسته حجم صدا خواهد شد. بدنه این گوشی قرار است از نوعی فلز موسوم به Liquidmetal ساخته شود که در مقایسه با آلومینیوم به کار رفته در آی فون S۵ سبک‏تر و مقاوم‏تر است. اپل با این فلز جدید موفق شده است گوشی هوشمند خود را باریک تر تولید کند تا با این اتفاق آیفون ۶ تنها ۷.۶ میلیمتر ضخامت داشته باشد.
این گوشی هوشمند همراه با پردازنده ۶۴ بیتی ه دست کاربران می رسد و از دیگر امکانات به کار رفته در آن می توان به دوربین دیجیتالی ۸ یا ۱۳ مگاپیکسلی اشاره کرد.
تمام این اطلاعات و اما و اگر ها در حالی بیان می شود که ماه گذشته، مدل لوکس آیفون ۶ با روکش طلا سر از فروشگاه های اینترنتی در آورد. براساس گزارش های منتشر شده، پیش فروش مدل لوکس آیفون ۶ با روکش طلای ۲۴ عیار و یا پلاتینوم آغاز شده و احتمالا تحویل دهی آن به نیمه دوم ماه میلادی سپتامبر موکول خواهد شد. قیمت مدل لوکس آیفون ۶،۴۴۹۵ دلار اعلام شده اما در صورتی که لوگوی اپل آن با الماس پوشانده شود قیمت این تلفن همراه به ۸۳۹۵ دلار خواهد رسید.
همین طور از قرار معلوم مدل ۴.۷ اینچی آی فون ۶ در چین با قیمت ۵۲۸۸ یوآن(معادل ۸۵۰ دلار) به فروش خواهد رسید. مدل ۵.۵ اینچی آن قیمتی هم ۵۹۹۸ یوآنی(معادل ۹۶۵ دلار) خواهد داشت. این قیمت البته برای مدل‏های شانزده گیگابایتی این گوشی پیشنهاد شده است و با افزایش حافظه ممکن است تا هزار دلار برسد.
با این حال، هنوز اخبار در مورد گوشی جدید اپل با قطعیت گفته نمی شود. اما تنها چیزی که می‏توان با قطعیت در مورد این گوشی گفت سیستم عامل ioS۸ آن است که پیش تر توسط اپل معرفی شده است.
به هرحال، با خبرهای رونمایی از این گوشی جدید، کارشناسان به تکاپو برای پیدا کردن ایراد آن افتادند. بررسی های محققان دانشگاه فناوری جرجیا نشان می دهد که در صورت اتصال گوشی آیفون به رایانه از طریق پورت یو اس بی یا همگام سازی داده های آن با استفاده از شبکه های وای - فای امکان نفوذ به گوشی های یاد شده و سرقت داده های آنها وجود دارد. البته گفته شده که این حملات نفوذ به گوشی با سوءاستفاده از آسیب پذیری های سیستم عامل iOS انجام نمی شود و هکرها از ضعف پورت یو اس بی و اعتماد بیش از حد اپل به آنها سوءاستفاده می کنند.

مدل تلفن های همراه اپل

قیمت(تومان)

iPhone ۶ / مدل ۵.۵ اینچی

تقریبا ۲۸۹۵۰۰۰

iPhone ۶ / مدل لوکس

تقریبا ۱۳۴۸۵۰۰۰

iPhone ۵s - ۶۴GB

۲,۹۹۵, ۰۰۰

iPhone ۵s - ۳۲GB

۲,۶۸۵, ۰۰۰

iPhone ۵s - ۱۶GB

۲,۲۵۹, ۰۰۰

iPhone ۵ - ۶۴GB

۲,۳۹۹, ۰۰۰

iPhone ۵c

۱۶۹۹۰۰۰

iPhone ۴S

۱۶۰۰۰۰۰

iPhone ۳GS

۶۵۲۰۰۰

۳۵۳۵